W kamienicy przy ul. Przyjaciół Żołnierza w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień 5 zastępów strażackich walczyło z pożarem mieszkania. Nie żyje 42-letni mieszkaniec tego lokalu. Okoliczności tragedii bada policja.

Dziś, 14 lutego 2020, płonął lokal mieszkalny na pierwszym piętrze kamienicy wielorodzinnej przy ul. Przyjaciół Żołnierza. Na miejsce Państwowa Straż Pożarna zadysponowała pięć zastępów z 16 ratownikami, podnośnikiem i wozem sztabowym. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 5.06, strażacy ewakuowali 16 lokatorów budynku, cztery osoby trafiły do szpitala, dwie osoby odmówiły przyjęcia pomocy lekarskiej - mówi Robert Strojny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przeprowadzili ewakuację, ugasili pożar lokalu na drugiej kondygnacji i oddymili budynek. Na czas trwania akcji na mieszkańców ewakuowanej kamienicy czekał podstawiony autobus komunikacji miejskiej. Niestety służby dokonały na miejscu makabrycznego odkrycia - w jednej z komórek przydomowych na terenie posesji znaleziono zwłoki 42-letniego wałbrzyszanina - mieszkańca lokalu, który spłonął. - Na miejscu prowadzone są czynności. Sprawdzamy okoliczności zdarzenia - mówi Magdalena Korościk z KMP w Wałbrzychu.

W akcji wzięły udział trzy zastępy z JRG-1 i podnośnik oraz jeden z JRG-2, a także wóz dowódcy. Osoby poszkodowane zostały zabrane przez Zastępy Ratownictwa Medycznego, czynności na miejscu prowadzi policja.


Czytaj też:
STARY ZDRÓJ: POŻAR MIESZKANIA, EWAKUACJA CAŁEJ KAMIENICY

37-LETNI MĘŻCZYZNA PONIÓSŁ ŚMIERĆ PODCZAS POŻARU. POTRZEBNA POMOC!
PIASKOWA GÓRA: POŻAR NA UL. KRASIŃSKIEGO. NIE ŻYJE 81-LATEK
REGION: ŚMIERĆ W PŁONĄCYM DOMU I GROŹNY WYPADEK DROGOWY
SOBIĘCIN: POŻAR KAMIENICY W SYLWESTRA. DWIE OSOBY RANNE (FOTO)

Elżbieta Węgrzyn
fot. Ryszard Burdek