Wszystko wskazuje na to, że tężnia solankowa w Szczawnie-Zdroju rzeczywiście się pojawi. Co nowego w sprawie?


Władze powiatu wałbrzyskiego poinformowały oficjalnie o przekazaniu ze swojego budżetu 25 tys. zł na realizację budowy tężni solankowej w Szczawnie-Zdroju. O tym pomyśle pisaliśmy: SZCZAWNO ZDRÓJ: CO MIESZKAŃCY MYŚLĄ O TĘŻNI SOLANKOWEJ? i spotkał się z entuzjastyczną reakcją naszych Czytelników. Pojawiał się już w poprzednich kadencjach, obecnie jest ponownie przypomniany i popierany przez radnych Klubu Szczawno Zdrój Możliwości. Teraz miasto może poczynić pierwsze kroki w kierunku jego realizacji.

- Zostanie zlecona do przygotowania koncepcja budowy tężni, z wytypowaniem ewentualnych lokalizacji i analizą ekonomi
czną budowy oraz eksploatacji - mówi burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk. - Musimy dokładnie przeanalizować to zadanie finansowo, tężnie, powstające w miastach, mogą kosztować od kilkuset tysięcy do nawet miliona złotych.

Pieniądze przekazane przez powiat zostaną wprowadzone do budżetu gminy Szczawno-Zdrój na najbliższej sesji Rady Miejskiej 20 września. Przypomnijmy, że gmina planowała w tym roku inną, również proekologiczną inwestycję - zakup systemu rowerów miejskich, jednak radni odrzucili ten pomysł uznając, że tężnia jest ważniejszym i bardziej potrzebnym zadaniem.

Przypominamy, że tężnia solankowa może się pojawić także w Wałbrzychu:
Wałbrzych: Tężnia, pasieki, amfiteatr, czy samochód ratowniczy?

Czytaj też:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: REMONTY ULIC W PEŁNI, POWSTAJE CHODNIK (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: MOBILNE SENSORY ZBADAJĄ JAKOŚĆ POWIETRZA
SZCZAWNO-ZDRÓJ: DZIECI MAJĄ TU SWOJE DRZEWKA (FOTO)
SZCZAWNO-ZDRÓJ: CO SIĘ ZMIENIŁO W PARKU SZWEDZKIM? (FOTO)Opr. MS
Foto ilustracyjne - tężnie w Inowrocławiu i Ciechocinku: Elżbieta Węgrzyn