Policjanci Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu poszukują świadków zdarzenia drogowego, do którego doszło 12 czerwca 2019 roku około godziny 11:50 na skrzyżowaniu ul. Broniewskiego, Wyszyńskiego i Sokołowskiego w Wałbrzychu.

 

Z ustaleń wałbrzyskich śledczych wynika, że kierujący nieustalonym pojazdem osobowo-dostawczym naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, w ten sposób, że nadjeżdżając od strony ul. Sokołowskiego, wjechał na skrzyżowanie rozpoczynając manewr skrętu w lewo w ul. Wyszyńskiego i wymusił przy tym pierwszeństwo przejazdu, zmuszając kierującego autobusem miejskim do wykonania gwałtownego hamowania w celu uniknięcia zderzenia, w następstwie czego pasażerka autobusu doznała obrażeń, które naruszyły czynności narządów ciała na czas dłuższy niż dni siedem.
 

Z zeznań pokrzywdzonej oraz ustalonych świadków, a także na podstawie zabezpieczonych nagrań z monitoringu autobusu nie udało się wytypować sprawcy tego zdarzenia. Najprawdopodobniej był to samochód osobowo-dostawczy koloru białego. Policjanci poszukują osób, którzy posiadają informacje na temat numeru rejestracyjnego pojazdu, który brał udział w wypadku lub tożsamości kierującego samochodem.
 

Osoby mogące pomóc w ustaleniu okoliczności tego zdarzenia proszone są o kontakt telefoniczny z Wydziałem Dochodzeniowo-Śledczym Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzych pod numerami telefonów 74-842-03-58 lub 74-842-02-10, bądź o osobiste przybycie do Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przy ul. Mazowieckiej 2, pok. 252. 


Ostatnio kierowcy i piesi prowokują zdarzenia z udziałem autobusów miejskich:
Wałbrzych: Chciał iść do marketu, ale przeszkadzał mu autobus
Tu zablokowane, tam mogło dojść do tragedii [FOTO]oprac. i fot. ELW
KMP Wałbrzych