Data wydarzenia: 16.10.2021 10:00 - 16.10.2021 15:00
Miejsce wydarzenia: Stadnion przy ul. Kusocińskiego

Dobiegają końca prace na stadionie przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze. Otwarcie zapowiadane jest już wkrótce, a jak się zmieniło to miejsce? Zobaczcie zdjęcia i film. Zapraszamy też na festyn!


Zbliża się termin oddania stadionu do użytku, ostatnie prace mają się zakończyć wraz z początkiem października, jest już gotowa nawierzchnia bieżni, dwie wiaty dla drużyn piłkarskich, tor asfaltowy do jazdy na rowerach, wrotkach czy rolkach, a flowpark i siłownia plenerowa nabierają konkretnego kształtu. Sporo urządzeń jest już zamontowanych (w planach są narty biegowe, nożyce, wahadło, twister, biegacz, rowerek, drabinka do podciągania, sztanga), są także stoły do gry w ping-ponga i szachy. Wszystko razem robi wrażenie.Przypominamy, że na początku lipca rozpoczęła się modernizacja stadionu sportowego przy ulicy Kusocińskiego - PIASKOWA GÓRA: WŁAŚNIE RUSZA REMONT STADIONU (FOTO). Projekt zakłada m.in. wymianę starej nawierzchni bieżni szutrowej o długości 350 m i szerokości 4,8 m oraz wymianę nawierzchni asfaltowej w ciągach komunikacyjnych, a także zakup i montaż niezbędnego sprzętu. W efekcie ma powstać nowa wersja sportowo-rekreacyjnego stadionu, miejsca do spędzania wolnego czasu dla mieszkańców Wałbrzycha.To realizacja projektu z budżetu obywatelskiego edycja 2019 o nazwie "FlowPark, Siłownia, Biegi, Rolki i Rowery - odnowienie stadionu dla wałbrzyszan". Jego koszt obliczono wtedy na 620 000 zł, a w planach była reaktywacja i nowe funkcje tego obiektu sportowego. Projekt wygrał, zdobywając najwięcej głosów - 1848 (niemal o 1000 więcej od projektu na drugim miejscu) i znalazł się na liście sześciu przeznaczonych do realizacji: Wałbrzych Budżet Obywatelski 2020: Zwycięskie projekty [LISTA i FOTO]).
Prace wykonuje firma PRB Sta-Dar - rozebrano i wymieniono nawierzchnie bieżni szutrowej i bieżni do skoku w dal oraz nawierzchnię asfaltową ciągów komunikacyjnych, był także remont murków oporowych o długości 400 metrów i wysokości do 1 metra. Tak było przed remontem (2017):A tak nowa całość wygląda w latającym obiektywie Michała Jabłońskiego:
Przypomnijmy, że obiekt powstał w latach 60-tych w ramach czynu społecznego, nie miał jednak nigdy odpowiednich wymiarów, żeby mogły się tu odbywać mecze piłki nożnej seniorów i dlatego służył głównie sportowi szkolnemu i amatorskiemu, odbywały się tu także imprezy rozrywkowe, między innymi Dni Wałbrzycha.

Otwarcie obiektu po remoncie zaplanowano na sobotę 8, a później 16 października - godz. 10. Ten festyn został jednak odwołany.O inwestycji pisaliśmy:
PIASKOWA GÓRA: STADION ZMIENIA SIĘ W OCZACH (FOTO)
PIASKOWA GÓRA: WŁAŚNIE RUSZA REMONT STADIONU (FOTO)

PIASKOWA GÓRA: BĘDZIE REMONT STADIONU. CO SIĘ ZMIENI?
Wałbrzych Budżet Obywatelski 2020: Zwycięskie projekty [LISTA i FOTO]
ZROBILI WIELKIE PIĘTNAŚCIE, ŻEBY BYŁ REMONT STADIONU (FOTO)


Czytaj też:
Wałbrzych: Wieży na Ptasiej Kopie nie zbudują, ale wykonają...

WAŁBRZYCH: SPORTOWE PLANY MIASTA I INWESTYCJE W 2021 ROKU

A po sąsiedzku też zmiany:
PIASKOWA GÓRA: NOWA ULICA JUŻ W BUDOWIE, SĄ UTRUDNIENIA (FOTO)Tekst i foto: Magdalena Sakowska
Film: Michał Jabłoński - Dron Wałbrzych