Policjanci otrzymali wiadomość o zaginięciu 9-latka. Natychmiast wyruszyli w teren. Gdzie był chłopiec?


W poniedziałek 14 września około godziny 17:15 dyżurny drugiego komisariatu został powiadomiony o zaginięciu chłopca w dzielnicy Nowe Miasto. Stróżom prawa o okolicznościach zdarzenia opowiedziała matka zaginionego 9-latka. Wstępne ustalenia wskazywały, że oddalił się on z placu zabaw. Ponieważ poszukiwania prowadzone przez najbliższych krewnych nie przyniosły rezultatu, powiadomili oni policję. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą.

Funkcjonariusze posiadając rysopis dziecka przeszukiwali pobliskie pasaże handlowe i sklepy oraz patrolowi ulice miasta. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia patrol biorący udział w działaniach odnalazł zaginionego 9-latka. Chłopiec przebywał - w jednym z centrów handlowych na terenie Wałbrzycha. Dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej finał tej historii zakończył się szczęśliwie, jednak niewiele potrzeba, aby mogło dojść do nieszczęścia.

 

Policjanci apelują i ostrzegają:

Zaginięcia to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Do zaginięcia może dojść w sklepie, na plaży, na placu zabaw, czy też w lesie. Na moment czymś się zajmiemy, odwrócimy głowę i nagle okazuje się, że obok nas nie ma dziecka. To naturalne, że w przypadku zaginięcia dziecka, najpierw każdy samodzielnie stara się odnaleźć malucha, jednak jeśli w ciągu kilkunastu minut to się nie uda, zalecamy jak najszybsze powiadomienie policji.

Dzieci nie są świadome istniejących zagrożeń, dlatego tak ważny jest stały nadzór nad nimi i ciągła opieka rodziców, bądź opiekunów. Dzieci zaaferowane zabawą nie zdają sobie sprawy z wielu niebezpieczeństw. Dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona i jeśli rodzice nie zorganizują dzieciom odpowiednio wolnego czasu, pomysłowość naszych pociech może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wtedy wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do tragedii. Przekazujmy więc dzieciom ciągle podstawowe zasady bezpiecznych zachowań i uczmy właściwych reakcji w sytuacjach zagrożenia.Inne poszukiwania młodzieży i nie tylko:
WAŁBRZYCH - SZCZAWNO-ZDRÓJ: POLICJANCI POSZUKIWALI 12-LATKA
POLICJA: DRAMATYCZNA HISTORIA Z UDZIAŁEM 11-LATKI (FOTO)
WAŁBRZYCH: ZAGINĄŁ CHŁOPIEC. POSZUKIWANIA WSPARŁ PROFILER
TRWAJĄ FERIE - DZIEWIĘCIOLATKA PRZEŻYŁA CHWILE GROZY
WAŁBRZYCH: POSZUKIWANIA DWÓCH CHŁOPCÓW W PARKU KSIĄŻAŃSKIM
POLICJA POSZUKIWAŁA ZAGINIONEJ 13-LATKI
POLICJA WAŁBRZYCH: DRAMATYCZNE POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ 14-LATKI

POLICJA: 14-LATKA UKRYWAŁA SIĘ NA STRYCHUGRZYBIARZ ZABŁĄDZIŁ W LESIE I ZACZĘŁY SIĘ POSZUKIWANIA
Wałbrzych: Całą noc błądziła po lesie i utknęła w bagnie
Stary Lesieniec: Wyszedł na grzyby i zaginął
Boguszów-Gorce: Wieczorne poszukiwania starszej pani [AKTUALIZACJA] 
Policja: Wyszła na grzyby i zbłądziła w lesie


Opr. MS
Foto: ilustracyjne