Starsza pani wyszła na grzyby 20 września i już nie wróciła. Co ustaliły służby?

Starsza mieszkanka Boguszowa wyszła z domu w piątek 20 września około godz. 9. - Około godz. 19 rodzina zgłosiła jej zaginięcie.  Po sprawdzeniu wstępnie wszystkich możliwości i miejsc, gdzie boguszowianka może przebywać rozpoczęto poszukiwania - wyjaśnia Marcin Świeży, oficer prasowy z KMP w Wałbrzychu.

W działania zaangażowano 23 policjantów, 20 strażaków z OSP Boguszów oraz Gorce, strażacy z PSP z Wałbrzycha, strażacy z OSP Wałbrzych - Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej razem z psem poszukiwawczym, GOPR i strażnicy miejscy z Boguszowa-Gorce, czyli łącznie około 60 osób. - Strażacy z OSP Boguszów znaleźli pod skarpą nieopodal ul. Kamieniogórskiej panią - niestety już martwą. Kobieta prawdopodobnie spadła z tej skarpy - mówi Tomasz Kwiatkowski, oficer prasowy KM PSP w Wałbrzychu. Starsza pani wybrała się na grzyby i ostatecznie została znaleziona niespełna 700 metrów od domu. - Ciało seniorki znaleziono około godz. 23.30. Podjęte na miejscu czynności nie wykazały działania osób trzecich - dodaje Marcin Świeży. 


21 września

Piątkowy wieczór 20 września 2019, upłynął boguszowskim służbom na poszukiwaniach 83-letniej mieszkanki Boguszowa, która wyszła z domu w centrum dzielnicy, oddaliła się i nie było z nią kontaktu. Niestety działania miały smutny finał.

W stan gotowości postawiona została lokalna policja oraz inne służby (OSP Boguszów, OSP Gorce i Straż Miejska) po tym jak otrzymano zgłoszenie, że ze starszą boguszowianką nie ma kontaktu od czwartkowych godzin porannych i nie wiadomo w jakim kierunku się udała.

Wraz zapadnięciem zmroku w mieście w ostatnich dniach było chłodno, pojawiły się nawet pierwsze przymrozki. Poszukiwania trwały do późnych godzin wieczornych, niestety zakończyły się smutno, znalezieniem zmarłej w nieczynnym kamieniołomie. Czynności w sprawie trwają, służby wyjaśniają okoliczności zdarzenia.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH - SZCZAWNO-ZDRÓJ: POLICJANCI POSZUKIWALI 12-LATKA

POLICJA: DRAMATYCZNA HISTORIA Z UDZIAŁEM 11-LATKI (FOTO)
WAŁBRZYCH: ZAGINĄŁ CHŁOPIEC. POSZUKIWANIA WSPARŁ PROFILER
TRWAJĄ FERIE - DZIEWIĘCIOLATKA PRZEŻYŁA CHWILE GROZY
WAŁBRZYCH: POSZUKIWANIA DWÓCH CHŁOPCÓW W PARKU KSIĄŻAŃSKIM
POLICJA POSZUKIWAŁA ZAGINIONEJ 13-LATKI
POLICJA WAŁBRZYCH: DRAMATYCZNE POSZUKIWANIA ZAGINIONEJ 14-LATKI

POLICJA: 14-LATKA UKRYWAŁA SIĘ NA STRYCHU

POLICJA: ZNALEZIONY W GŁUSZY, JEGO STAN ZAGRAŻAŁ ŻYCIU
MIESZKANIEC STAREGO LESIEŃCA ZNALEZIONY. TRAFIŁ DO SZPITALA
WIELKIE POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO 41-LATKA
ZAGINIONY 69-LATEK ZE ŚWIEBODZIC ZNALEZIONY W WAŁBRZYCHU
20-LETNI ALAN Z WAŁBRZYCHA ODNALEZIONY. RODZINA SZCZĘŚLIWA
WAŁBRZYCH REGION: WIELKIE POSZUKIWANIA 63-LATKI [ZDJĘCIA]
STARY KSIAŻ: ZAGINĄŁ NA IMPREZIE. ODNALEZIONY W STANIE CIĘŻKIM

SMUTNY FINAŁ POSZUKIWAŃ 66-LATKA

oprac. ELW
fot. ilustracyjne JK