Policjanci Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 22 lat podejrzanych o usiłowanie rozboju na 73-letnim pracowniku kantoru wymiany walut w Golińsku. Gangsterzy mimo usilnych prób nie dobrali się do pieniędzy. Dlaczego?

Do zdarzenia doszło w Golińsku pod koniec lipca tego roku. Sprawcy wtargnęli do kantoru wymiany walut i próbowali go obrabować. Jeden z mężczyzn rzucił w szybę osłaniającą stanowisko kasjera cegłówką. Szkło jednak nie rozbiło się. Następnie młodzi mężczyźni próbowali wyważyć drzwi do pomieszczenia. To także im się nie udało. Zniechęceni, ostatecznie wsiedli do zaparkowanego obok budynku samochodu i uciekli.

W toku przeprowadzonych czynności boguszowscy policjanci już po kilku godzinach ustalili dane personalne podejrzanych o popełnienie przestępstwa mężczyzn. Kwestią czasu było tylko ich zatrzymanie. 18-letni mieszkaniec Wałbrzycha trafił w ręce funkcjonariuszy jeszcze tego samego dnia w dzielnicy Sobięcin. Funkcjonariusze zabezpieczyli również pojazd, którym się poruszał. Drugi mężczyzna – 22-letni wałbrzyszanin - wpadł w ręce mundurowych po kolejnych 24 godzinach.
Starszy ze sprawców decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany. 22-latek za kratami aresztu śledczego spędzi najbliższe trzy miesiące. Obu młodym wałbrzyszanom za usiłowanie rozboju grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 12.

Inne napady na kantory w naszym regionie:
Policja: Brutalny rozbój w kantorze. Sprawca ujęty
Napad rabunkowy. Bandyci zbiegli, policja prosi o pomocoprac. ELW