I krzyczała, że na jej oczach babcia chce zamordować ojca...


Wałbrzyscy policjanci przypominają, że za umyślne i bezzasadne blokowanie linii powiadamiania ratunkowego sprawca może zostać ukarany grzywną do 1500 złotych, karą ograniczenia wolności, czy nawet aresztu. A tak nieodpowiedzialnie zachowała się w miniony piątek późnym wieczorem mieszkanka Boguszowa-Gorc.

Kobieta 21 stycznia przed północą zadzwoniła pod numer alarmowy i poinformowała, że potrzebna jest karetka, bo babcia skoczyła do ojca z nożyczkami i właśnie go dźga. Miejscowi policjanci szybko pojechali na miejsce zgłoszenie, jednak go nie potwierdzili. Nie było tam żadnych śladów przestępstwa, za to zgłaszająca była pijana. Na pytanie zadane przez policjantów odnośnie telefonu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego odpowiedziała, że zadzwoniła pod numer 112, bo - po prostu tak jej się chciało. W odpowiedzi na to policjantom chciało się ukarać ją mandatem o wysokości 500 złotych. Następnym razem jednak mundurowi mogą sporządzić dokumentację do wniosku o ukaranie, grzywna więc może być dużo wyższa.

Jak komentują policjanci, już kilka lat temu zmieniły się przepisy i w
 artykule 66 Kodeksu wykroczeń zapisane jest: kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia albo umyślnie, bez uzasadnionej przyczyny, blokuje telefoniczny numer alarmowy, utrudniając prawidłowe funkcjonowanie centrum powiadamiania ratunkowego, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł.

Dodatkowo jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych.


Inni "dowcipnisie: i finały ich wyczynów:
Policja: chciała postraszyć partnera - kogo wykorzystała do tego?
Podgórze: Jedna z najdroższych awantur w historii Wałbrzycha
Wałbrzych: Sąsiedzka impreza z dreszczykiem
Policja Wałbrzych: Kłótnia kochanków mogła się źle skończyć

WAŁBRZYCH: TWIERDZIŁ, ŻE W MARKECIE JEST BOMBA
POLICJA: KILKA RAZY WYDAWAŁO MU SIĘ, ŻE WIE, GDZIE JEST BOMBA

Przypominamy też o tym, co grozi za nieuzasadnione wezwania na numery alarmowe - tutaj mamy do czynienia z wykroczeniem - Blokujesz numer alarmowy? Zapłacisz


Opr. MS
Zdjęcie ilustracyjne