Czwarta edycja (druga zimowa) Maratonu Sudecka Żyleta już 17 lutego. Zapisy uczestników rozpoczynają się 5 stycznia o północy. Limit miejsc - 300 uczestników. Miejsca na edycję letnią zostały zarezerwowane w ciągu kilku godzin, zatem pospieszcie się ;)

Tym razem zimowa "żyleta" będzie zimowym górskim pieszym maratonem dziennym. Zawodnicy wystartują spod Gościńca Łomnica w gminie Głuszyca i przejdą 46 km przez Góry Sowie, Wałbrzyskie i Suche, meta jest w tym samym punkcie co start. Organizatorzy - wielbiciele aktywnego wypoczynku oraz gmina Głuszyca pobierają symboliczne wpisowe 30 zł, nie są nastawieni na zysk, ani rywalizację. 

Sudecka Żyleta to wydarzenie o charakterze turystyczno-wytrzymałościo
wym, maraton dedykowany jest piechurom, pozbawiony jest rywalizacji i nie będzie prowadzona klasyfikacja. To zmaganie z własnymi ograniczeniami, a nie innymi uczestnikami. Uczestnicy pokonują trasę samodzielnie wybierając szlaki, brak jest limitu czasowego na wykonanie pętli - spodziewane pokonanie trasy w 8-16 godzin wraz z przerwami.Organizatorzy zapewniają pamiątkowy gadżet z logo maratonu; certyfikat dla uczestników, którzy dotrą do mety; gorący posiłek na trasie; upominki i nagrody rozlosowane po zakończeniu maratonu; kartę startową z zaznaczonym przebiegiem trasy i numerek startowy.

Wymarsz 17 lutego, ale zapisy zaczną się 5 stycznia o północy i zapewne po kilku godzinach miejsc już nie będzie...

Prezentujemy zdjęcia z letniej edycji maratonu, wśród nich burmistrz Głuszycy.


oprac. ELW

Zdjęcia i plakat - organizatorzy imprezy