Znakomicie rok 2020 rozpoczął zawodnik KT Szczawno Zdrój Bruno Kokot, który wystartował w zawodach rangi europejskiej w Oslo.


Jak informuje szczawieński urząd miasta, Bruno w singlu wywalczył wysokie trzecie miejsce na zawodach TE na Litwie – Siauliai, docierając aż do fazy półfinałowej, gdzie musiał uznać wyższość Czecha Maxima Mrvy 36 63 16. Warto wspomnieć, że i po drodze Bruno zaliczył cenne zwycięstwa m.in. z Williamem Rejchtmanem Vinciguerrą w facie ćwierćfinału. Co się jednak nie udało w singlu, Bruno nadrobił w deblu, gdzie grając w parze z Mikołajem Migdalskim z Bielska Białej stanął z nim na najwyższym stopniu podium pokonując w finale parę Lunder CZE/ Tjong NED 61 63.Po informacjach o sukcesach w turnieju TE Bruno Kokota dotarły kolejne, dotyczące zawodników KT Szczawno, którzy zakończyli rywalizację na Liwie w zawodach Tennis Europe U14. Na starcie Uzdrowisko miało aż dwóch reprezentantów - Filipa Kosińskiego oraz Dawida Lewandowskiego. Filip udanie przeszedł eliminacje pokonując kolejno Łotysza i dalej Białorusina. W turnieju głównym musiał uznać wyższość kolejnego rywala z Łotwy.

Tymczasem absolutną rewelacją turnieju singlowego okazał się Dawid Lewandowski który wygrał całe zawody pokonując w finale Tomasza Berkiete z Warszawy. W turnieju deblowym Dawid grając w parze z Paolo Angeli ze Słowenii wywalczył trzecie miejsce natomiast Filip grając w parze z Ukraińcem Glib Kovalenko dotarł do ćwierćfinału. - Widać nas w Europie! - cieszą się szczawieńscy trenerzy.

Opr. MS
Foto użyczone: Profil społecznościowy UM Szczawno-Zdrój