Walne Zgromadzenie Zarządu Klubu Piłkarskiego Górnik Wałbrzych przyniosło pierwsze decyzje. Niestety, z perspektywy kibica przyszłość biało-niebieskich rysuje się w ciemnych barwach.

Do dymisji podali się bowiem Czesław Grzesiak (na zdjęciu głównym), czyli prezes oraz Marcin Korba, czyli członek zarządu. Ze swoich funkcji nie zrezygnowali jeszcze pozostali przedstawiciele klubowych władz, ale ta decyzja jest kwestią czasu. Bracia Michalak najprawdopodobniej pożegnają się z rolami w zarządzie 18 czerwca, po sporządzeniu sprawozdań z zakończonego sezonu.


Marcin Korba

Piłkarski Górnik przeżywa problemy z zachowaniem płynności finansowej, związaną z mniejszym wsparciem z miejskiej kasy, brakiem sponsora strategicznego oraz długami po poprzednich władzach klubu, który ustępujący właśnie zarząd dzielnie niwelował. W trudnościach z domknięciem budżetu pomagali kibice w akcji #RazemDlaGornika, zakupując karnety, klubowe gadżety oraz przekazując darowizny. W ten sposób udało się uzbierać blisko 100 tys. złotych, ale nawet ta kwota, choć pomogła dokończyć sezon w najmocniejszym składzie, nie była w stanie uratować górniczej kasy. 

Kolejne rezygnacje zmęczonych nierówną walką z problemami finansowymi działaczy każą sądzić, że scenariusz bez seniorskiej drużyny Górnika w sezonie 2019/20 staje się coraz bardziej prawdopodobny. 

Zakończone niedawno rozgrywki IV ligi dolnośląskiej wschodniej wałbrzyszanie zakończyli na drugim miejscu.