W rozegranej w piątek, 11 września grze kontrolnej, Górnik Trans.eu Wałbrzych pokonał w Aqua Zdroju Zetkamę Doral Nysę Kłodzko 105:90.

Po raz pierwszy w serii gier kontrolnych (ta była już ósma) biało-niebiescy zagrali w pełnym składzie. Już w meczu z Pogonią Prudnik na parkiecie pojawił się Maciej Bojanowski, a teraz do składu powrócił Damian Cechniak. Ten drugi nie jest jednak jeszcze w pełni zdrowy i po kilku minutach opuścił boisko. 

Pierwsza połowa była wyrównana, wygrana przez gości jednym punktem. Tuż przed przerwą z powodu kontuzji boisko opuścił Damian Durski i już nie pojawił się w grze. W trzeciej kwarcie ekipa Jarosława Krysiewicza złapała wiatr w żagle, odskakując na dziewięć "oczek". Górnik szybko jednak wrócił do gry, dzięki serii punktowej 13:2. W ostatniej kwarcie gospodarze zdobyli aż 34 punkty, co zdecydowanie przechyliło szalę na ich korzyść. 

W zespole Górnika aż siedmiu koszykarzy zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Co ciekawe, nasi trafiali gorzej z gry od Nysy (42 proc. do 51 proc.), ale dominowali w zbiórkach (44:27). W wałbrzyskim składzie 15 punktów i 6 asyst zanotował Jan Malesa, jeszcze w poprzednim sezonie gracz Nysy. W ekipie z Kłodzka kolejny już sezon oglądamy w akcji wychowanków Górnika, czyli Marcina Kowalskiego i Rafała Wojciechowskiego. Oba zespoły popisały się dobrą skutecznością za 3. Gospodarze trafili 12 rzutów, goście - 13. 


Górnik Trans.eu Wałbrzych - Zetkama Doral Nysa Kłodzko
105:90

Górnik: Koperski 18, Kamiński 17, Malesa 15, Ratajczak 12, Jakóbczyk 11, Bojanowski 11, Zywert 10, Podejko 4, Wróbel 3, Cechniak 2, Durski 2.

Nysa: Ochońko 20, Krajniewski 12, Wojciechowski 10, Krawiec 10, Krakowczyk 8, Weiss 7, Nowicki 7, Bartkowiak 5, Nowakowski 4, Dawdo 4, Kowalski 3, Rogalewski 0, Szymański 0

Przed meczem kibice mogli zakupić karnet na sezon 2020/21 w Suzuki 1 Lidze. Ten startuje 26 września, gdy zespół Łukasza Grudniewskiego zagra na wyjeździe w Energą Kotwicą Kołobrzeg. Następnie, tydzień później, zmierzą się w Opolu z Weegree AZS Politechniką Opolską. Pierwszy mecz w Aqua Zdroju w 3. kolejce. 10 października Górnik podejmie Wisłę Kraków. 

Karnety wciąż można zakupić w sklepie Sporting, przy ul. Długiej 2e.