Za nami dwudniowy 28. finał WOŚP w Boguszowie-Gorcach. Co działo się podczas tego weekendu i jak wypadła zbiórka?


Kameralnie i przebojowo

W Boguszowie-Gorcach działał jeden sztab, ale impreza finałowa trwała dwa dni i zaplanowana była na dwa miejsca. - Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca a Boguszów-Gorce może się pochwalić nie lada wynikiem w tegorocznej zbiórce 33 153,76 zł. Z licytacji uzyskaliśmy łącznie podczas dwóch dni kwotę 12464 zł, pozostałe środki wpłynęły z wystawionych wcześniej skarbon stacjonarnych, zbiórek ulicznych, a także kwot wrzuconych do skarbonek podczas zakupów na WOŚP-owych kiermaszach - wyjaśnia Małgorzata Sycz, szefowa sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Boguszowie-Gorcach. Akcję rozpoczęto w siedzibie sztabu tj. Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach już w sobotę 11 stycznia – kiermaszem ciast, drobiazgów i loterią przygotowaną przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach oraz kiermaszem rękodzieła przekazanego nam przez boguszowskie rękodzielniczki panie: Alicję Wójcik, Kamilę Markowską i Martę Filipek.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 w sali widowiskowej MBP-CK odbył się koncert z licytacjami w wykonaniu Nairy Ayvazyan i gości. Tradycyjnie hitem licytacyjnym okazały się barwne i pyszne torty przygotowane przez sponsorów - cukierników oraz zdolne gospodynie domowe. Jedno ze słodkich ciast kosztowało 150 zł.

W niedzielę od godziny 8.00 blisko 50 wolontariuszy kwestowało na ulicach naszego miasta. Niedzielny program, obok kiermaszu z drobiazgami, wypełniła premiera spektaklu dla dzieci pt. „Złota rybka” w wykonaniu grupy teatralnej Krewni i Znajomi Królika. Salę widowiskową MBP-CK po spektaklu opuszczała wzruszona publiczność.


Witold zachęcał i bawił

12 stycznia o godz. 15.00 Finał WOŚP w Boguszowie-Gorcach przeniósł się do Centrum Kulturalnego „Witold”, a siedzibę boguszowskiego sztabu WOŚP opanowała gorączka liczenia datków ofiarowanych przez ludzi wielkiego serca – mieszkańców Boguszowa – Gorc i okolic. CKK „Witold” przygotowało dla mieszkańców kilkugodzinny program, w którym znalazły się takie atrakcje jak: pokazy karate UKS Shinkyokushinkai,  pokaz taneczny w wykonaniu grupy z Akademii Sportu Gorce oraz koncert zespołu „Pozytywni” z Mieroszowa. Prezentację pierwszej pomocy przygotowali strażacy, a popisy taneczne dzieci i młodych sportowców z uwagą śledzili nie tylko rodzice i przyjaciele uzdolnionych pociech, ale i ci, którzy zechcą się wkrótce kształcić w tych dziedzinach.Hitem okazały się licytacje. - Nasze serduszko wylicytowane było za kwotę niemal tysiąca złotych, a wielka popularnością cieszyły się tradycyjnie gadżety WOŚP, także maskotki WOŚP oraz wyroby rękodzielnicze. Piękne pluszaki wykonane własnoręcznie przez lokalnych twórców na licytacjach kosztowały po 200 - 300 zł, a jednorożec z grzywą w barwach WOŚP został wylicytowany za 450 zł - wylicza Anna Nelke w CK-K Witold w Gorcach.Gwiazdą wieczoru był zespół Bethel, który wprowadził zebraną widownię w bardzo pozytywny nastrój. Grupa zachęciła do wspólnej zabawy starszych i młodszych, jej występ będzie wspominany w Gorcach jako niezwykle udany. Co ciekawe, z muzykami przybyli fani ich twórczości, których entuzjazm udzielił się wszystkim obecnym na występie gwiazdy wieczoru.

 

Wielki boguszowski Finał WOŚP zwieńczyło „światełko do nieba” – zimne ognie.


Kto wsparł tegoroczny finał?

W tym roku grali z nami: ZGM S.p. z o.o. – CKK „Witold” i Ośrodek „Dzikowiec”, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Boguszowie-Gorcach, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Boguszowie-Gorcach, Hotel „Piotr” i Restauracja „Magdalenka”, Restauracja i Pizzeria „Baryt”, Kawiarnia Choco & Latte, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wałbrzychu.  

Organizatorzy dziękują sponsorom, ofiarodawcom, wolontariuszom oraz ludziom dobrej woli, bez których tegoroczny Finał WOŚP.

O finale w Boguszowie-Gorcach pisaliśmy:
WOŚP 2020 BOGUSZÓW-GORCE: DNI IMPREZ I 2 ZŁOTE SERDUSZKA (PROGRAM)


Inne nasze teksty o WOŚP 2020:
SZCZAWNO-ZDRÓJ: WOŚP GRAŁA TUTAJ Z WIEŻĄ ANNĄ I PADŁ REKORD (FOTO)
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: WAŁBRZYSZANIE POBILI REKORD!
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: FINAŁ Z REKORDOWYM ZŁOTYM SERDUSZKIEM! [ZDJĘCIA]
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: POLICJA CZUWA, ALE BĄDŹCIE CZUJNI
WAŁBRZYCH WOŚP 2020: PREZYDENT Z PUSZKĄ NA PIASKOWEJ GÓRZE (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: IMPREZY W WEEKEND 10-12 STYCZNIA I WOŚP
WAŁBRZYCH WOŚP 2020: FINAŁOWE ATRAKCJE CZEKAJĄ (PROGRAM)
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: LICYTACJE, KONCERTY, WYDARZENIA I FELGI
WOŚP 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ ZAPRASZA NA KONCERT I LICYTACJE


Sztab WOŚP Boguszów-Gorce
CK-K Witold
fot. MBP-CK, a z CK-K Witold - Katarzyna Latus-Gruszka
oprac. ELW