Przed nami weekend z WOŚP, nie tylko w Wałbrzychu, ale i w gminach powiatu, przypominamy więc bogate programy orkiestrowych imprez i listę pozostałych wydarzeń. Gdzie będzie można polatać ultralekkim samolotem w ramach WOŚP, kto zagra na koncertach, gdzie będzie flaga na wieży, gdzie motoorkiestra, a gdzie iluzjoniści? I znani tancerze?


Informacja o programie WOŚP:


W Wałbrzychu (Stara Kopalnia, klub A'Propos):

WAŁBRZYCH WOŚP 2020: FINAŁOWE ATRAKCJE CZEKAJĄ (PROGRAM)
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: LICYTACJE, KONCERTY, WYDARZENIA I FELGI

W zamku Książ:

- W najbliższą niedzielę czyli 12 stycznia 2019 r. podobnie jak w latach poprzednich włączamy się w najpiękniejszy koncert charytatywny roku, czyli ten który już od 28 lat gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Datek dla potrzebujących będzie można przekazać także na terenie naszego zamku – zaprasza prezes Zamku Książ, Anna Żabska. Kwesta wolontariuszy na terenie Zamku Książ to nie jedyna forma wsparcia najważniejszego wałbrzyskiego zabytku dla WOŚP. Podczas ubiegłorocznego finału w telewizji został wyemitowany reportaż na temat Książa, który zrealizował 13-letni podopieczny WOŚP, Kacper z Jaworzyny Śląskiej. Zwiedzenie po raz kolejny ukochanego Zamku Książ było spełnieniem marzenia chłopca. Swoje ulubione miejsce pokazał ekipie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zafascynowany dolnośląską historią nastolatek w swojej terapii korzysta ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP.
Wolontariusze WOŚP będą czekać w Książu przez całą niedzielę.


W Boguszowie-Gorcach


Tutaj imprezy i licytacje przez cały weekend w dwóch lokalizacjach. Szczegóły:
WOŚP 2020 BOGUSZÓW-GORCE: DNI IMPREZ I 2 ZŁOTE SERDUSZKA (PROGRAM)


W Szczawnie-Zdroju:


WOŚP 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ ZAPRASZA NA KONCERT I LICYTACJE

Warto dodać, że choć szczawieński sztab WOŚP mieści się w Ceramiku, a finałowy koncert zaplanowano w Teatrze Zdrojowym, to wieżę Anny - istotny uzdrowiskowy zabytek licytować będzie można również na finale w wałbrzyskiej Starej Kopalni (licytacja jednoczesna na żywo).
Sama zaś wieża Anna przez finał WOŚP będzie czynna. Jak zapewnia pan Andrzej Sikoń, tutaj jeż prowadzona jest zbiórka na Wielką Orkiestrę. Pucha czeka :)  


W Walimiu i na zamku Grodno:


Największym obiektem na aukcji w gminie Walim jest tradycyjnie zamek Grodno. Można licytować Tytuł Honorowego Kasztelana Zamku Grodno w 2020 r. Tytuł trafia na specjalną tablicę informacyjną i uprawnia:

  • do nieograniczonych i nieodpłatnych wizyt w Zamku Grodno wraz z jedną osobą towarzyszącą, w ciągu całego roku w godzinach otwarcia obiektu,
  • do zwiedzania Zamku Grodno w ramach indywidualnej usługi przewodnickiej, w ramach której odkryjesz największe tajemnice jakie skrywa średniowieczna warownia,
  • do zamieszczenia reklamy.W Jedlinie-Zdroju:

Sześciu wolontariuszy będzie zbierało w mieście datki na rzecz Fundacji do puszek kwestarskich. Akcję będzie można wesprzeć także podczas finału, który odbędzie się w Pawilonie Zdrojowym, w godz. 16:00-20:00. Zagrają SILENTlive, Grzybek Band, Paranoja Hotel, zaplanowano zabawy dla uczestników, słodki poczęstunek, pomiary ciśnienia oraz inne atrakcje. Całością prac organizacyjnych sztabu kieruje Maja Drapich i Monika Świderska w Zespole Szkolno-Przedszkolnym ul. Jana Pawła II 5 i pod nr tel. 74-845-52-85. Można się włączyć w pomoc.W Głuszycy:


12 stycznia także Głuszyca będzie grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Na głuszyckich ulicach od rana pojawią się wolontariusze z puszkami. F
inał w Centrum Kultury, gdzie od 15:30 scena zapełni się artystami. Około godz. 16:00 swój koncert zagra zespół Paranoja Hotel. Wystąpią także: Głuszycka Orkiestra Dęta, młodzi wokaliści i gitarzyści oraz dzieci tańczące balet i hip-hop. Nie zabraknie licytacji i pozytywnej energii.W Mieroszowie:

W dniach od 10 do 12 stycznia 2020 r. orkiestra zagra w Mieroszowie.
W sobotę 11 stycznia w sali im. W Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury od godz. 18.00 wystąpi 5 zespołów:

- na rozgrzewkę pochodząca z Bożkowa i okolic Kapela Bożków czyli energetyczne, funkowo – jazzowe oblicze rocka;
- mocne uderzenie czyli zespół Comin z Wałbrzycha – zdobywca I miejsca w Przeglądzie Kapel Rockowych PKRock`18 w Legnicy;
- zespół Radcurie ze Złotoryi - kapela grająca ciężką do określenia odmianę PopRapPunkRocka;
- Kluci – zespół przyjaciół z Broumova (Czechy) i ich niepowtarzalne elektro/punk rockowe granie;
- i na finał Niebo - znana i lubiana wałbrzyska grupa rockowa powraca do Mieroszowa po dłuższej przerwie, by ponownie wesprzeć WOŚP.

Przerwy zapełnione będą licytacjami i aukcjami przedmiotów ofiarowanych na rzecz WOŚP przez Fundację i innych darczyńców. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w Mieroszowskim Centrum Kultury w dniu koncertu.

Ostatnim, trzecim dniem świętowania 28 Finału WOŚP w Mieroszowie będzie niedziela 12 stycznia. Organizatorzy zapraszają do mieroszowskiego Rynku o godz. 14.00, skąd wszyscy przejdą na Parkową Górę, a następnie pod wieżę widokową, na której wspólnie zawieszą orkiestrową flagę. Następnie powrót do Mieroszowskiego Centrum Kultury przy ul. Żeromskiego 28, by wziąć udział w dalszej części imprezy. W programie między innymi: występy dzieci i artystów, warsztaty i zabawy, licytacje, loteria fantowa, rysowanie karykatur, malowanie buziek, wielkie bańki i wiele wiele innych atrakcji.W Czarnym Borze:

12 stycznia 2020 r. gmina Czarny Bór po raz kolejny zagra w największej Orkiestrze świata. Wolontariuszy WOŚP od samego rana spotkać będzie można w Borównie, Czarnym Borze, Grzędach, Jaczkowie i Witkowie, organizatorzy mają nadzieję, że mieszkańcy Gminy Czarny Bór wykażą się gorącym sercem i hojnością. Tym bardziej że WOŚP-owych atrakcji nie zabraknie.

W godz. od 16:00 do 20:00 organizator – Biblioteka + Centrum Kultury zaprasza na rodzinną, charytatywną imprezę, która odbędzie się w Hali Sportowej Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze. Wystąpią najbardziej wyczekiwani i oklaskiwani młodzi artyści – przedszkolaki z gminy Czarny Bór oraz miejscowi uczniowie. O dobry nastrój i śmiech do rozpuku zadba Jarek Marek Sobański (Kabaret Słuchajcie, Zachodni), który poprowadzi WOŚP’owe licytacje. A wśród najcenniejszych licytacyjnych fantów:

– złote serce z grawerką (pracownia jubilerska Wiesława Cozaca),
– weekendowe pobyty na morzem i w górach,
– przelot nad gminą Czarny Bór ultralekkim samolotem STING S 4,
– dwa pierwsze egzemplarze biathlonowych krasnali – symbolu nartorolkostrady,
– romantyczna kolacja

a także vouchery, gadżety sportowe, gadżety WOŚP, i wiele, wiele innych.

A do tego pokaz magii i iluzji w wykonaniu jednego z czołowych polskich iluzjonistów Magika Markusa (Krzysztof Markus Markiewicz), który zaprezentuje się wraz ze swoją  lewitującą asystentką – Aleksandrą Sierant. (Magik Markus jest oficjalnie jedynym na świecie Biegłym Sądowym Ekspertem w Dziedzinie Sztuk Iluzji.) Do tego stoiska sołeckie z pysznościami, loteria, stoisko z atrakcjami biathlonowymi, a o godz. 20:00 Światełko do Nieba.
Pozostałe imprezy:

Piątek 10 grudnia:

Godz. 17.00 - Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Tomasza Domańskiego "Pomniki Czasu", Stara Kopalnia. Wstęp wolny.

Godz. 18.00 - Wernisaż wystawy akwareli Miłosza Nosiadka, Galeria Fotografii, Świdnica.

Godz. 18.00 - Koncert "Pokolędujmy Razem", Miejska Biblioteka Publiczna, Świdnica.

Godz. 19.00 - Spektakl "Sorry Winnetou", Teatr Dramatyczny.

Godz. 19.00 - Jakub Haufa poprowadzi Orkiestrę Kameralną Filharmonii Sudeckiej, będzie także solistą koncertu grając na skrzypcach.


Sobota 11 grudnia:

Godz. 10.00 - DLK TS Chełmiec AQZ I Wałbrzych - Cuprum Lubin; DLK TS Chełmiec AQZ II Wałbrzych - KS Gwardia II Wrocław, IV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi.

Godz 15.00 - 19.00 - "Tanecznym krokiem w nowy rok" z Janem i Lenką Kliment oraz Iwoną Szymańska-Pavlović, Galeria Victoria.

Godz. 17.00 - II liga siatkówki mężczyzn: MKS Aqua-Zdrój vs AZS UZ Zielona Góra, hala Aqua-Zdroju.

Godz. 19.30 - Spektakl "Sorry Winnetou", godz. 19.30 - "Piosenki na koniec świata", Teatr Dramatyczny.


Godz. 17.00 - Waldemar Malicki - Klasyka po bandzie, sala teatralna ŚOK, Świdnica.


Godz. 18.30 - Piotr Bukartyk & Ajagore "Raport z Przesłuchania"- w ramach WOŚP, klub A'Propos, bilety 50 zł.

Godz. 20.00 - Nocne zwiedzanie Zamku Książ. Cena 55 zł.


Niedziela 12 grudnia:

Godz. 7.15 - Wycieczka WKW „Wojny Napoleońskie – Bitwa Trzech Narodów”. Zbiórka: godz. 7.15 PKP dworzec Wałbrzych Miasto. Odjazd: godz. 7.37. Trasa: Przybyłowice - Warmątowice Sienkiewiczowskie – Nowa Wieś Legnicka. Tam: Wałbrzych Miasto 7.37 - Jaworzyna Śl. 7.58 Jaworzyna Śl. 8.03 Przybyłowice 8.46. Powrót: Nowa Wieś Legnicka 14.59 - Jaworzyna Śl. 15.43 - Jaworzyna Śl. 15.53 - Wałbrzych Miasto 16.15. 13 km (trasa łatwa).

Godz. 9.00 - Treningi trasą Sztafety Trzech Szczytów, zbiórka obok bramy Stadionu Miejskiego, Boguszów-Gorce.

Godz. 9.30 - 12 STG Wałbrzych - Trening na stadionie im. Kusocińskiego.

Godz. 10.00 - Świdnicki Bieg Noworoczny ZUPBADURA, start przy hali na Zawiszowie. Opłata 39 i 10 zł.
W tym samym miejscu w godz. 10.00 - 15.00 Świdnicka Motoorkiestra.

Godz. 12.00 - Janusze i Grażyny w szortach na Wielką Sowę + kwesta WOŚP vol. 2. Impreza prywatna, start z Rzeczki.

Godz. 12.30 - Spektakl "Koziołek Matołek", Teatr Lalki i Aktora.

Godz. 18.00 - Spektakl "Piosenki na koniec świata", Teatr Dramatyczny.

Godz. 19.00 - Świdnickie Kolędowanie z Wojskową Orkiestrą Reprezentacyjną, kościół p. w. NMP Królowej Polski, Świdnica.Magdalena Sakowska
Foto: JK