Data wydarzenia: 11.01.2020 17:00 - 12.01.2020 20:00
Miejsce wydarzenia: podane w treści

WOŚP 2020 w Boguszowie-Gorcach już wystartował, a jakie atrakcje i licytacje na ten cel czekają nas w najbliższy weekend? Sprawdziliśmy.

Zbiórki na WOŚP 2020 w Boguszowie-Gorcach już trwają. Sprawdziliśmy jakie będą na nas czekać i co można tu będzie wylicytować podczas finału zarówno w Boguszowie, jak i w Gorcach.

Jeszcze przed finałem

Podczas finału WOŚP 2020 na terenie Boguszowa-Gorc zbiórkę prowadzić będzie 50 wolontariuszy skupionych w jednym sztabie, jednakże już od kilkunastu dni swoje dary na ten cel można składać w kilku stacjonarnych punktach na terenie miasta. - Obecnie takie stacjonarne miejsca dostępne są w czterech miejscach: w Restauracji Baryt (Pl. Odrodzenia Boguszów), Kawiarnia Choco&Latte (ul. Główna - Boguszów), OSR Dzikowiec w kasie kolei linowej (Kuźnice), hotel Piotr na recepcji (Gorce) - wylicza Małgorzata Sycz, szefowa sztabu WOŚP w Boguszowie-Gorcach.

11 stycznia 2020

Pierwsze atrakcje zaplanowano w sobotnie popołudnie 11 stycznia od godz. 17 w sali widowiskowej MBP-CK w Boguszowie. - Zaplanowaliśmy koncert z licytacjami. Wstęp wolny za potwierdzeniem przybycia, czyli można u nas odebrać bezpłatne zaproszenia. Do wylicytowania pomiędzy repertuarem prezentowanym na koncercie będą gadżety WOŚP, złote serduszko wykonane przez Pracownię Złotniczą Wiesława Cozaca z Wałbrzycha, vouchery Duo Travel na weekendy, bon towarowy z cukierni Oleńki, a także torty wykonane przez tę pracownię i panią Halinę Bieniecką. Mamy też do wylicytowania vouchery z Aqua Zdroju i plakat reprezentacji z podpisami, voucher na kolację w Dworzysku dla dwóch osób, do tego ciekawe propozycje do wylicytowania zaproponowała nam OSP Boguszów - zaznacza Sycz.  
   
Strażacy z tej jednostki aktywnie zaangażowali się w zdobywanie środków na potrzeby tegorocznego finału WOŚP. - Od nas dla tegorocznego WOŚP powędrowały: przejazd naszym quadem dla 1 osoby, przejazd Mercedem dla 4 osób praz przejazd nowym VW Crafterem dla 4 osób - wylicza Emil Stroisz, naczelnik OSP Boguszów.
Finał WOŚP - 12 stycznia

- Wolontariusze będą poruszać się w dzień finału - 12 stycznia - po mieście od godz. 8. Natomiast na godz. 14 w MBP-CK zaplanowano przedstawienie "Krewnych i znajomych królika", którzy zaprezentują spektakl "Złota Rybka". Pozostałe finałowe atrakcje zaplanowano w Gorcach w Centrum Kulturalno-Kongresowym - dodaje szefowa sztabu WOŚP w Boguszowie-Gorcach.  W niedzielne popołudnie boguszowski sztab rozpocznie liczenie datków, a całe WOŚP-owe zamieszanie przeniesie się do Gorc.


WITOLD

- My również mamy do wylicytowania złote serduszko ufundowane przez Pracownię Złotniczą Wiesława Cozaca, dwa vouchery od biura z Gorc Duo Travel na weekendy w Rewalu i w Kudowie-Zdroju, voucher z hotelu Piotr, gadżety WOŚP, 3-dniowy wyjazd do domku na Mazurach dla 6 osób od "Kurki Wodnej", a także vouchery na torty wykonane przez osobę prywatną. Mamy też sporo przedmiotów rękodzielniczych i voucher na Sudecką 100 od OSiR-u - wylicza Anna Nelke z CK-K Witold. 
Nie zabraknie tu też gadżetów sportowych m.in. od Grupy Biegowej Dzikowiec oraz innych ciekawostek darowanych na ten cel przez mieszkańców i lokalnych twórców. Lista gadżetów licytowanych tu w niedzielę wciąż nie jest zamknięta.  

W Gorcach impreza niedzielna rozpocznie się o godz. 15. Zaplanowano prezentacje, pokazy oraz sporo ciekawej muzyki z gwiazdą. Szczegóły na poniższym plakacie.

oprac. ELW
fot. Sztab WOŚP Boguszów-Gorce