Finał WOŚP 2020 w Wałbrzychu obfitował w niespodzianki. Takich kwot za wylicytowane złote serduszko i super felgi z autografem Hołowczyca nikt się nie spodziewał. A do tego rekordowa kwota zbiórki tuż tuż. Zobaczcie naszą fotorelację.

Kopalnia atrakcji dla WOŚP

Od rana w całym Wałbrzychu kwestowali wolontariusze, m.in. nasi harcerze i tradycyjnie już prezydent Roman Szełemej (o czym pisaliśmy -WAŁBRZYCH WOŚP 2020: PREZYDENT Z PUSZKĄ NA PIASKOWEJ GÓRZE (FOTO)). - Na Piaskowej Górze podczas kwestowania było chłodno i wietrzenie, ale za to mieszkańcy miasta obdarzali wolontariuszy dobrem, życzliwością i ciepłem. Jestem pewny, że w tym roku do mojej puszki trafiło więcej datków. Byliśmy dziś dla siebie wyjątkowo dobrzy - komentował prezydent Wałbrzycha podczas krótkiej wizyty na scenie w Starej Kopalni.


 
Wczesnym popołudniem na terenie Starej Kopalni rozpoczęła się zbiórka krwi w mobilnym punkcie RCKiK, w budynku WOK można było za wrzut do puszki zadbać o zdrowie i urodę, a także zjechać w dół z wieży na tyrolce.W tej okolicy można też było spotkać strażaków ratowników z psami - Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Wałbrzych kolejny już raz wsparła WOŚP swoją obecnością.Na osłodę wietrznego dnia wolontariusze z RWS Śródmieście z wałbrzyszanami pochodzenia ukraińskiego mieli słodką cukrową watę.W Sali Łańcuszkowej był prawdziwy raj dla maluchów, tu mogły się wyszaleć w sali zabaw. Dla starszych przygotowano m.in. gry logiczne i fotobudkę. Nie zabrakło też ciekawych warsztatów robotycznych oraz prezentacji w wykonaniu m.in. ratowników WOPR, specjalistów od fizjoterapii i innych.Na scenie zaprezentowali się finaliści konkursu Wałbrzych Ma Talent, a następnie na słuchaczy czekał recital Mai Karteczki. Wielu sympatyków ściągnął koncert zespołu Miejskie Granie Cover Band, którego lider Jurand Wójcik (znany m.in. z grupy "Niebo") zaprezentował
znane i lubiane przez kawałki stare oraz nowe jak. m.in. "Kryzysowa narzeczona", czy "Sobie i wam". O godzinie 20 uczestnicy finału WOŚP wysłali wspólnie "światełko do nieba". Tym razem zamiast fajerwerków, pokazów ognia i laserów wzniesiono ręce z telefonami komórkowymi z włączonymi latarkami. Zrobiło się klimatycznie...A po największych emocjach licytacyjnych przyszedł czas na finał finału - koncert Bovska
.
Góra grosza rosła


Prezentacje muzyczne na scenie finału WOŚP w Starej Kopalni przetykane były emocjonującymi i pełnymi zwrotów licytacjami Krzysztofa Chwalińskiego i Krzysztofa Grabowskiego, ciekawe przedmioty można było kupić na kiermaszu.Nieprzerwanie trwało zliczanie datków przynoszonych przez wolontariuszy do wałbrzyskiego sztabu. Kwoty zmieniały się jak w kalejdoskopie. Około godz. 17 zliczono już ok. 50 tys. zł datków, 70 tys. zł - taką kwotę podano przed godz. 19, a już około 20 okazało się, że mamy dla WOŚP już 113 tys. zł.Tuż po godz. 20 kwota podskoczyła do 122 tys. zł, by osiągnąć ponad 140 tys. zł około godz. 20.30. Jest zatem duża szansa na pobicie wałbrzyskiego rekordu.
Przypominamy, że w ubiegłym roku udało się wałbrzyszanom uzbierać rekordową kwotę 157 501,58 zł.    Padły rekordy!


Istotną nowością tegorocznego finału była możliwość zapłaty za wylicytowane przedmioty bezgotówkowo. Sztab WOŚP został zaopatrzony w terminale płatnicze. Czy to miało wpływ na hojność wałbrzyszan? Nie wiadomo.

Rekordowe kwoty:- 5,5 tys. zł konto wałbrzyskiego sztabu za cztery felgi (rozmiar 9,5x20 ET30) - każda z wygrawerowanym podpisem Krzysztofa Hołowczyca - zapłacił przedsiębiorca i pasjonat motoryzacji Jerzy Mazur. - Znam Krzysztofa od 20 lat, otwierał ze mną moje muzeum, jest w nim m.in. 200 pamiątek związanych z Hołkiem. Inicjatywę jaką jest WOŚP wspierałem i będę wspierać, ponieważ te 60 tysięcy urządzeń medycznych jakie dzięki niej zakupiono służy wszystkim bez względu na wyznanie i poglądy. Warto też przekonać się, ze większą radością jest dawać niż brać - wyjaśniał Jerzy Mazur. - Po szalenie emocjonującej licytacji piękne serduszko, które jak co roku przekazał mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel trafiło do państwa Elżbiety i Roberta Zimnych. Biżuteria o wadze 2,670 i próbie złota 585 została sprzedana za 7,1 tys. zł! 15. serduszko wykonane przez mistrza złotnictwa okazało się zatem rekordowe. Przypominamy, że dotąd rekordowa kwota licytacji jego serduszka w Wałbrzychu padła w 2017 roku i wyniosła 5,2 tys zł. - To nasze piąte złote serduszko, poprzednie zakupione na ten cel zostały wyeksponowane - wyjaśnili niezwykle hojni małżonkowie zadowoleni z nowego nabytku.Polecamy - WOŚP w Wałbrzychu 2020:
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: POLICJA CZUWA, ALE BĄDŹCIE CZUJNI
WAŁBRZYCH WOŚP 2020: PREZYDENT Z PUSZKĄ NA PIASKOWEJ GÓRZE (FOTO)
WAŁBRZYCH I REGION: IMPREZY W WEEKEND 10-12 STYCZNIA I WOŚP
WAŁBRZYCH WOŚP 2020: FINAŁOWE ATRAKCJE CZEKAJĄ (PROGRAM)
WOŚP 2020 WAŁBRZYCH: LICYTACJE, KONCERTY, WYDARZENIA I FELGI

WOŚP 2020 BOGUSZÓW-GORCE: DNI IMPREZ I 2 ZŁOTE SERDUSZKA (PROGRAM)
WOŚP 2020: SZCZAWNO-ZDRÓJ ZAPRASZA NA KONCERT I LICYTACJE

Wcześniej:
27. finał WOŚP w Wałbrzychu z rekordem!

WAŁBRZYCH WOŚP 2019 - TO BYŁA REKORDOWA ZBIÓRKA! [FOTO]

WAŁBRZYSCY SPORTOWCY RAZEM DLA WOŚP (FOTO)

WAŁBRZYCH: WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O WOŚP 2019 U NAS
SPRZĘT Z WOŚP RATUJĄCY ŻYCIE MIESZKAŃCÓW WAŁBRZYCHA OKRADZIONY WOLONTARIUSZ WOŚP. POLICJA SZUKA SPRAWCY
WOŚP 2019: OTO HONOROWY WŁAŚCICIEL WIEŻY ANNY (FOTO)

WOŚP 2019: Wieża Anna już w rękach pani Anny i jej męża (FOTO)

WOŚP Wałbrzych 2019: Podarunki na licytacje mile widziane


Elżbieta Węgrzyn
fot. JK