Do 19 czerwca potrwa szósta edycja tej wyjątkowej imprezy wystawienniczej dającej możliwość zaprezentowania się na forum twórcom i rzemieślnikom. Wśród wystawców nie zabrakło wałbrzyskich akcentów zarówno wśród wystawców, jak i artystów. Zapraszamy do świebodzickiej Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6.

Dobrymi duchami festiwalu są Małgorzata i Janusz Kujat, jego organizatorzy, a jednocześnie przedsiębiorcy i lokalni patrioci. - Staramy się zachować klimat Targiry i chcemy, by z każdą kolejną edycją było to wydarzenie jeszcze bardziej atrakcyjne - mówi Małgorzata Kujat.  Pani Małgorzata udziela się w wałbrzyskim klubie biznesowym Biznes na Obcasach, a organizacja festiwalu jest jej wielką pasją.
Targira to przede wszystkim targi, na których prezentowane są wyroby rzadkie przygotowane przez mistrzów w swoim fachu, których kunszt plasuje się na pograniczu sztuki i rzemiosła. Podczas tegorocznej imprezy wśród wystawców nie zabrakło mieszkańców Wałbrzycha. - Jesteśmy na festiwalu pierwszy raz, ale bardzo nam się podoba i z pewnością będziemy zabiegać o uczestnictwo w kolejnych edycjach - mówią Beata Łepkowska i Agnieszka Budziak. Pani Beata tworzy autorską biżuterię, a pani Agnieszka przygotowuje perełki decoupage. Natomiast pracownia meblowa Quercus państwa Frąckowiaków i stoisko z biżuterią artystyczną i autorskimi wyrobami z lnu Estery Grabarczyk - to dobrzy znajomi bywalców Targiry.

Jakie wyroby można podziwiać i zakupić na tegorocznej edycji festiwalu?
Poza wyżej wspominanymi wyjątkowymi meblami, projektowanymi niepowtarzalnymi wyrobami z lnu i biżuterią w Świebodzicach spotkacie naturalne kosmetyki i wyroby mleczarskie, stanowisko witrażowników, wina z Winnicy Świdnickiej, dwie pracownie kowalstwa artystycznego, zegarmistrzostwo, twórców patchworków, serwet, ubrań z filcu, papierowej wikliny, kilka stanowisk z biżuterią srebrną, z dolnośląskimi  kamieniami oraz ze strzegomskich granitów, a także świdnickie cukierki, wyroby ze szkła, skórzane torebki i obrazy wykonane rożnymi technikami.


Wystawa fotografii
Podczas festiwalu swoją wystawę prezentuje para mieszkańców Wałbrzycha Norbert Wawrzyniak i Agnieszka Hundert-Wawrzyniak. - Powstały 22 elementy cyklu "Schody". Zdjęcia powstawały w całej Europie od Wrocławia i Opola po Pragę, Paryż, Hamburg po Rumunię. Planuję go nadal poszerzać m.in. o klatkę schodową praskiego Ritza - mówi Norbert Wawrzyniak, wałbrzyski twórca fotografii współczesnej. Jego prace 50x50 cm można podziwiać przez cały weekend w świebodzickiej hali. 

Prezentacjom towarzyszą wykłady konkursy i warsztaty.

TUTAJ ZNAJDZIESZ SZCZEGÓŁOWY PLAN TEGOROCZNEJ TARGIRY

tekst i fot. Elżbieta Węgrzyn