Będzie trudny orzech do zgryzienia, by wybrać tę "NAJ". Dzisiaj komisja konkursowa oceniła w terenie zgłoszenia do konkursu "Najładniejsza posesja 2019" w Szczawnie-Zdroju. A jak Wam podobają się kandydatki? Zobaczcie zdjęcia.

Napłynęło kilkanaście zgłoszeń zarówno od właścicieli domów jednorodzinnych, jak i współwłaścicieli. - Jesteśmy pod wrażeniem, zobaczyliśmy naprawdę piękne miejsca, kolorowe, pełne kwiatów i zieleni, niektóre schowane na tyłach budynków, aż szkoda że nie może ich podziwiać więcej osób – mówią członkowie komisji. – Praca w ogrodzie, pielęgnacja roślin, wymaga wiele pracy, trzeba to docenić. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia, zgodnie z regulaminem do 16 sierpnia komisja wyłoni zwycięzców choć będzie ciężko - wszystko nam się podoba! - podkreślają.

Komisja będzie oceniać nie tylko ogólne wrażenie estetyczne, ale także ogólny porządek na posesji oraz działania proekologiczne – z radością odnotowaliśmy np. fakt, że mieszkańcy łapią deszczówkę albo sadzą u siebie rośliny, które smakują ptakom. Wielu właścicieli zgłoszonych posesji ma w swoim ogrodzie rodzinki zaprzyjaźnionych jeży i szpaków, uprawiają także własne pomidory i ogórki. To prawdziwe ekologiczne uprawy.Zgodnie z regulaminem przewidziane są nagrody finansowe dla zwycięzców obu kategorii, komisja uznała jednak zgodnie, że postara się tak rozdysponować pulę nagród, aby nagrodzić i wyróżnić jak najwięcej osób. Wyniki zostaną oczywiście podane do wiadomości publicznej, a nagrodzeni i wyróżnieni – otrzymają zaproszenie na wręczenie nagród i dyplomów.

Przedstawiciele gminy dziękują wszystkim, którzy dbając o swoje najbliższe otoczenie dbają o estetykę całego miasta.

Co w najbliższych dniach w Szczawnie? - Szczawno-Zdrój: najbliższe dni pod znakiem muzyki! (PROGRAM)

oprac. ELW
fot. UM Szczawno-Zdrój