Data wydarzenia: 10.08.2019 19:00
Miejsce wydarzenia: Teatr Zdrojowy, Muszla Koncertowa w Szczawnie-Zdroju

W nadchodzący weekend 9-11 sierpnia i tuż po nim w Szczawnie-Zdroju zabrzmi muzyka - głównie instrumentów strunowych.


Na początek kameralny recital młodego, utalentowanego skrzypka. Bartłomiej Frąś to laureat wielu nagród, między innymi I nagrody w Międzynarodowym Konkursie " Młody Paganini" w Legnicy. Zapraszany do prestiżowych sal koncertowych - NOSPR w Katowicach, Mozarteum w Salzburgu i Royal Albert Hall w Londynie. Zagra w Teatrze Zdrojowym utwory Bacha, Paganiniego i Eugene'a Ysaye'a, który był uczniem Henryka Wieniawskiego. Początek o godz. 19.00 w sobotę 10 sierpnia, bilet 20 zł.


A w niedzielę 11 sierpnia o godz. 16.00 kolejne wydarzenie z cyklu Letnie Koncerty Promenadowe - tym razem koncert chóru "Zorza". Początek o 16.00 w muszli koncertowej, wstęp oczywiście wolny.

Natomiast od poniedziałku rusza III Międzynarodowa Letnia Akademia Kontrabasowa. To wyjątkowe wydarzenie, pełne koncertów i wydarzeń plenerowych, z udziałem znakomitych wykładowców i wykonawców, należących do międzynarodowego grona wybornych specjalistów w tematyce gry na kontrabasie i gitarze basowej na wszystkich etapach edukacji, od początkowej poprzez zaawansowaną do wirtuozerii włącznie. Od 12 do 17 sierpnia Szczawno-Zdrój będzie rozbrzmiewało kontrabasem! Finałem III Letniej Akademii Kontrabasowej pod honorowym patronatem burmistrza Szczawna Zdroju Marka Fedoruka oraz prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja będzie plenerowy koncert 50-osobowej Orkiestry Kontrabasowej w Parku Zdrojowym 17 sierpnia (sobota) o godz. 16:00 oraz koncert zespołu „The Cuban Latin Jazz” w Teatrze Zdrojowym o godz. 19:00.
Projekt został dofinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz budżetu Uzdrowiskowej Gminy Szczawno Zdrój.

Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie "Młody Artysta" przy Zespole Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, Polskie Stowarzyszenie Kontrabasistów z siedzibą w Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu. Dyrektorem artystycznym i organizacyjnym LAK jest dr hab. Irena Olkiewicz. Publiczność będzie mogła uczestniczyć w koncertach z udziałem kontrabasu, próbach, koncercie plenerowym, a także w audycjach muzycznych.


PROGRAM PRÓB I KONCERTÓW (wstęp wolny)
Opr. MS
Zdjęcie archiwalne: Magdalena Sakowska