Jak samodzielnie zrobić krem, jak się odchudzać, by schudnąć, a nie zaszkodzić sobie i jak wygląda trening wałbrzyskich piłkarek... To i wiele innych atrakcji czekało 6 grudnia na młodzież z regionu i studentów PWSZ AS w Wałbrzychu w uczelnianym kampusie.

- Swoją obecność w różnych dzisiejszych aktywnościach przygotowanych w salach na ternie uczelni zapowiedziało ponad stu licealistów z miasta i regionu, m.in. z Dzierżoniowa, a także nasi studenci - mówi Edward Szewczak, rzecznik prasowy PWSZ Wałbrzych. Wałbrzyski kompleks uczelniany przygotował w tym roku dla studentów i gości mikołajkową niespodziankę w postaci ciekawych zajęć. W strefie nauki odbyły się wykłady oraz warsztaty m.in. w pracowniach chemicznych i kosmetologicznych.

Ciekawostką przygotowaną na tę okazję były zajęcia z chemii praktycznej w postaci warsztatów z samodzielnego przygotowywania kremów. Młodzież z 2 LO w Dzierżoniowie przygotowywała krem z woskiem pszczelim i krem ochronny do rąk. Trzeba było najpierw dokładnie zważyć komponenty fazy wodnej i tłuszczowej kremu, następnie zmieszać składniki i w końcu dwie fazy kremu w temperaturze 60 st. C. - Na końcu, po schłodzeniu, dodajemy wybrany olejek eteryczny. W tej fazie do kremu dodawane są też fitohormony i witaminy, którym wysoka temperatura może zaszkodzić. Z tego samego powodu cytryny nie dodajemy do gorącej herbaty - instruuje dr Monika Gawłowska, prowadząca warsztaty.W strefie zdrowia i urody można było zasięgnąć porady dietetycznej, zobaczyć pokazy kosmetologiczne, a nawet "zrobić" paznokcie i czy makijaż". Nie zabrakło też strefy sportu z trampolinami, prezentacjami fitness i profesjonalnymi treningami. - Prezentujemy trening, który wykonują nasze piłkarki. Zajęciom ogólnorozwojowym towarzyszyć będą przyrządy do ćwiczeń używane przez nasze mistrzynie - wyjaśnia Kamil Jasiński, trener AZS.Podczas imprezy swoją ofertę zaprezentowały kluby fitness, siłownie oraz dietetycy. W strefie urody nie zabrakło prezentacji pierwszej pomocy, bezpłatnych badań oraz stoiska wałbrzyskich wodociągów. 

ostatnie doniesienia z kampusu:
W PWSZ WAŁBRZYCH MOŻNA STUDIOWAĆ DUALNIE. CO TO ZNACZY?
PIERWSZE CZEPKOWANIE NA PWSZ AS 2017 [FOTO]

Elżbieta Węgrzyn