Data wydarzenia: 24.03.2017 12:00 - 25.03.2017 20:00
Miejsce wydarzenia: Rotunda Galerii Victoria

Do 2 maja 2017 roku wałbrzyszanie mają czas na złożenie zeznania podatkowego za rok 2016. W tym roku lokalny Urząd Skarbowy skupia się na propagowaniu składanie zeznań w formie elektronicznej, ale podobnie jak w latach poprzednich wychodzi też naprzeciw tym, którzy chcą PIT dostarczyć do urzędu samodzielnie, ale nie mają na to czasu podczas tygodnia pracy.Przez internet
- W tym roku swoje zeznania złożyło już 30% podatników, 60% z nich zrobiło to przez internet. Z roku na rok chętnych do tej formy rozliczenia jest coraz więcejmówi Małgorzata Łękawska, zastępca naczelnika Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu. W ciągu pięciu lat istnienia tej możliwości liczba chętnych do składania zeznania internetowo wzrosła w naszym mieście z 2 do 52%.
W tym roku mieszkańcy regionu z pewnością pobiją kolejny rekord, bo Urząd Skarbowy będzie propagował elektroniczne rozliczanie m.in. podczas akcji w Galerii Victoria planowanej na 24-25 marzec. - Nasi pracownicy będą w godzinach 12 - 20 wyjaśniać, jak bezpiecznie wypełnić i złożyć zeznanie przez internet - zapowiada Łękawska. E-PIT można też wypełnić za pośrednictwem Urzędu Skarbowego. Więcej o tym w - SKARBÓWKA WYPEŁNI ZA CIEBIE PIT


Coś dla zapracowanych
Na zajętych mieszkańców Wałbrzycha i okolic, którzy wolą złożyć swoje zeznanie podatkowe samodzielnie urząd przygotował tradycyjny już sobotni "dzień otwarty" planowany na 8 kwietnia. W tę sobotę kancelaria US będzie czynna w godz. 10-13.
Jest też coś dla spóźnialskich, którzy składają PIT-y na ostatnią chwilę. 27 i 28 kwietnia wałbrzyska skarbówka czynna będzie do godz. 18. 


Polecamy też:
W WAŁBRZYCHU ZARABIAJĄ MILIONY
WAŁBRZYSZANIE UNIKAJĄ URZĘDU SKARBOWEGO
CZY MIESZKAŃCY REGIONU CHĘTNIE POMAGAJĄ INNYM?

Elżbieta Węgrzyn