Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu jednej serii Ibufenu Forte dla dzieci.

Wycofany produkt leczniczy to Ibufen Forte o smaku truskawkowym, zawiesina doustna, 200 mg/5 ml, nr serii: 031118, z datą ważności 11.2020 r. Podmiotem odpowiedzialnym jest Medana Pharma S.A. z siedzibą w Sieradzu.

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja o uzyskaniu wyniku poza specyfikacją przez wytwórcę wskazanej serii produktu leczniczego w zakresie zawartości ibuprofenu. Z powodu wady jakościowej zdecydowano o wycofaniu serii leku. GIF zaznaczył w komunikacie, że jego decyzja ma "rygor natychmiastowej wykonalności".

Syrop Ibufen Forte to popularny syrop na przeziębienie. Stosuje się go u dzieci, u których występują takie objawy, jak: ból głowy, katar, gorączka. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.


oprac. ELW za Świdnica dla Was

Syrop Ibufen Forte to popularny syrop na przeziębienie. Stosuje się go u dzieci, u których występują takie objawy, jak: ból głowy, katar, gorączka. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gif-wycofuje-popularny-syrop-dla-dzieci,nId,3197384#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefoxSyrop Ibufen Forte to popularny syrop na przeziębienie. Stosuje się go u dzieci, u których występują takie objawy, jak: ból głowy, katar, gorączka. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gif-wycofuje-popularny-syrop-dla-dzieci,nId,3197384#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Syrop Ibufen Forte to popularny syrop na przeziębienie. Stosuje się go u dzieci, u których występują takie objawy, jak: ból głowy, katar, gorączka. Ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-gif-wycofuje-popularny-syrop-dla-dzieci,nId,3197384#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox