Na 3 miesiące do aresztu trafiła kobieta zatrzymana przez świdnickich policjantów, a podejrzana o zabójstwo swojego konkubenta. Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 października, podczas zakrapianej alkoholem imprezy w jednym z mieszkań na terenie Świdnicy. Podejrzana przyznała się do popełnienia tego czynu, a na sprawę sądową poczeka, decyzją sądu, za kratami.

W ostatnią niedzielę, 9 października, w jednym z mieszkań w Świdnicy znaleziono zwłoki 52-letniego mężczyzny. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 66-letnią konkubinę denata, podejrzewaną o jego zabójstwo. Sekcja zwłok mężczyzny wykazała, iż przyczyną jego zgonu była rana kłuta klatki piersiowej, która spowodowała krwotok wewnętrzny.

Zatrzymanej kobiecie przedstawiono zarzut zabójstwa, a podejrzana przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Przedstawiona przez nią wersja zdarzeń potwierdzona została w trakcie przeprowadzonego z jej udziałem eksperymentu procesowego.

Co się wydarzyło?
  W nocy z 8 na 9 października
kobieta ta w swoim mieszkaniu piła z konkubentem alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do kłótni, w trakcie której 66-latka nożem kuchennym ugodziła swojego partnera w klatkę piersiową. Doszło do przebicia płuca oraz krwotoku wewnętrznego, co okazało się bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny.

12 października na wniosek prokuratora świdnicki sąd zastosował wobec podejrzanej tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Zobacz też:
PODEJRZANY O ZABÓJSTWO ZA KRATAMI. MIAŁ ZAKRWAWIONY NÓŻ
TRZY OSOBY NIE ŻYJĄ - ŚLEDZTWO W SPRAWIE RODZINNEJ TRAGEDII

OBŁAWA W PARKU KSIĄZAŃSKIM. POLICJA POSZUKUJE PODEJRZANEGO O MORDERSTWO ZE ŚWIEBODZIC
BIŁ NIEMOWLĘ PO TWARZY I ZŁAMAŁ MU RĘKĘ
CZY POLICJANCI SPOWODOWALI ŚMIERĆ ZATRZYMANEGO? ZAPRZECZAJĄ
ZMARŁ Z POWODU WYCOFANEGO LEKU? ŚLEDZTWO TRWA
POŚCIG O PÓŁNOCY
CZY ARESZTOWANY TO DEWIANT?
PRZYPUSZCZALNY OJCOBÓJCA ZASTRZELONY PRZEZ POLICJANTA
POLICJA POSZUKUJE - WIDZIAŁEŚ ICH?
ZABÓJSTWO W ŚWIEBODZICACH - PODEJRZANY NADAL NIEUCHWYTNY

oprac. Elżbieta Węgrzyn