Za nami kolejna edycja ogólnoświatowej akcji przeciw przemocy wobec kobiet. 14 lutego 2018 roku szósty już raz akcja One Billion Rising / Nazywam się Miliard odbyła się w Wałbrzychu. Kolejny raz na Placu Magistrackim. Zobaczcie zdjęcia i filmiki z tegorocznej akcji.

- Dziękuję za wsparcie i pomoc w organizacji spotkania oraz naukę tańca młodzieży wszystkim instruktorkom. Dziękuję za pomoc szkołom: PSP nr 23, ZSP nr 1 i nr 3, oraz naszym nieocenionym seniorom - mówi wzruszona Elżbieta Polewska ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet.
Organizatorki ze środowisk kobiecych zaprosiły do współpracy szkoły i seniorów. Ci ostatni rozdawali przechodniom walentynkowe serduszka z cytatami o miłości, przyjaźni oraz innych pozytywnych relacjach międzyludzkich. Natomiast dzieci, młodzież i zgromadzone pod Ratuszem panie przygotowywały się do zatańczenia wedle od lat niezmiennej i znanej z tego typu happeningów z całego świata choreografii przygotowanej do piosenki "The Break Chain". To w jej rytm tańczą kobiety we wszystkich zakątkach globu przypominając o swoich prawach, w tym prawa do nietykalności osobistej i wolności od przemocy. 
Panie zadbały też o okolicznościową ramkę do zdjęć i różowe akcenty do stroju (koloru z logo tej akcji), a także baloniki. Nie obyło się też bez okolicznościowego zdjęcia grupowego na schodach Ratusza.  


Zobaczcie, jak wałbrzyszankom wyszedł tegoroczny taniec.


Tradycyjnie też panie i dziewczęta powtórzyły taniec, tym razem z podkładem muzycznym bez słów.   
Zobacz zdjęcia z ubiegłego roku - Zatańczyły przeciw przemocy: One Billion Rising 2017 [FOTO]


Elżbieta Węgrzyn