Data wydarzenia: 14.02.2018 15:30 - 14.02.2018 16:30
Miejsce wydarzenia: Plac Magistracki w Wałbrzychu

Tradycją Walentynek w naszym mieście jest taniec kobiet przeciwko przemocy w ramach światowej akcji - One Billion Rising / Nazywam się Miliard. W tym roku wałbrzyszanki ponownie zatańczą na Placu Magistrackim.

- Solidaryzując się z dziewczynkami i kobietami, które na co dzień doświadczają różnego rodzaju przemocy, zatańczymy 14 lutego 2018 roku taniec wyrażający nasz protest przeciwko tego rodzaju praktykom. Taniec wyraża nasze uczucia i stany, a tym specjalnym układem tanecznym krzyczymy, że ciało kobiet należy do nich samych i nikt nie ma prawa!!! - bez jej zgody - w jakikolwiek sposób, naruszać naszej granicy nietykalności - zapowiadają organizatorki ze Stowarzyszenia Dolnośląski Kongres Kobiet. Panie szósty już raz w naszym mieście zaprotestują przeciw przemocy. Podobne tego typu akcje odbywają się na całym świecie pod szyldem One Billion Rising.

Protest przeciw przemocy w formie tańca odbywa się na całym świecie i w Polsce od 2013 roku. W Wałbrzychu 14 lutego spotkamy się już szósty raz. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tej wyjątkowej akcji. Początek w Walentynki o godz. 15.30 na Placu Magistrackim.


The Break Chain - piosenka w rytm której której tańczą kobiety na całym świecieZobacz zdjęcia z ubiegłego roku - Zatańczyły przeciw przemocy: One Billion Rising 2017 [FOTO]


oprac i fot. Elżbieta Węgrzyn