Zielony Rynek w Wałbrzychu niemal od roku jest pusty, nie przypomina już tego targowiska sprzed lat. Od października 2016 PSS Społem w Wałbrzychu poszukuje nabywcy dla najstarszego placu targowego w naszym mieście. Na 14 grudnia wyznaczono kolejny przetarg.

- Rzeczoznawca określił nową cenę dla placu na 820 tys. zł. To pierwszy przetarg po zmianie regulaminu sprzedaży - wyjaśnia Lech Mądrzejewski z PSS Społem w Wałbrzychu. W ostatnich miesiącach, podczas wcześniejszych przetargów, cena placu targowego sięgnęła 750 tys. zł. Jeśli 14 grudnia nie znajdzie się chętny do zainwestowania w ten kawałek ziemi, nowy przetarg oraz ewentualne rokowania ogłoszone będą już w nowym roku.

Pierwszy przetarg na plac w kształcie trapezu o powierzchni użytkowej 0,4099 ha z przeznaczeniem na działalność handlowo-usługową znanego w mieście jako Zielony Rynek odbył się 19 października 2016 roku. Właściciel chciał za niego nieco ponad milion złotych. Ostatni kupcy wyprowadzili się z placu w ostatnich dniach stycznia 2017, kiedy dzierżawiąca go Spółdzielnia Usługowa ODRA rozwiązała z nimi umowy. Dzierżawca nie był zainteresowany zakupem targowiska. Od tamtej pory plac jest zamknięty i czeka na nowego właściciela, a wraz z jego nadejściem również nowe życie.

Więcej o sprawie i historii placu piszemy
ZIELONY RYNEK ZAMKNIĘTY

TO JUŻ KONIEC ZIELONEGO RYNKU. PLAC NA SPRZEDAŻ

Elżbieta Węgrzyn