W ostatnich dniach w regionie wpadło dwóch dealerów, tysiące porcji narkotyków nie trafią na rynek. Zatrzymany wałbrzyszanin prowadził biznes z młodszą od siebie partnerką, kamiennogórzanin działał samotnie.

Handlowali we dwoje
Wałbrzyscy kryminalni zatrzymali 29-letniego wałbrzyszanina oraz jego 24-letnią partnerkę w ubiegłą środę, 4 kwietnia, o świcie w mieszkaniu przy ul. Monte Cassino w Wałbrzychu. Zabezpieczyli amfetaminę, z której można było wykonać blisko 5 tysięcy porcji handlowych tego narkotyku oraz około 1500 porcji handlowych marihuany.
Policjanci zarekwirowali także 3 podręczne wagi elektroniczne, 5 telefonów komórkowych oraz pieniądze w kwocie ponad 2 tysięcy złotych, które mogły pochodzić z przestępstwa. W trakcie przesłuchania funkcjonariusze udowodnili obojgu sprawcom handel narkotykami.
W stosunku do 29-latka sąd zastosował 3-miesięczny areszt. Kobieta objęta została natomiast dozorem policyjnym. Za posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz handel nimi podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Handlował samotnie
W ubiegłym tygodniu ręce kryminalnych trafił też 30 - letni mieszkaniec Kamiennej Góry, zabezpieczono przy nim ponad 1000 porcji amfetaminy oraz wagę służącą do porcjowania narkotyku.
W sprawie wszczęte zostało śledztwo, a zatrzymanemu przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące biorąc również pod uwagę wcześniejszą jego karalność. Zatrzymany również był poszukiwany nakazem Sądu Rejonowego w Kamiennej Górze do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zobacz też:
OGROMNA KONTRABANDA PRZECHWYCONA
POLICJA: TYTOŃ, MARIHUANA I (MET)AMFETAMINA
PODGÓRZE: ZATRZYMANA DILERKA
NOWE MIASTO: WPADŁA DILERKA NARKOTYKÓW
ZGUBIŁ PORTFEL Z NARKOTYKAMI
SETKI KRZEWÓW MARIHUANY I POBITA SIOSTRA
POLICJA: PIES BY SIĘ ZDZIWIŁ. ZAMIAST KARMY MARIHUANA
HASZYSZ I MARIHUANA W POMIDORACH

POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL


oprac. ELW
KMP Wałbrzych, KPP Kamienna Góra