Policja naszego regionu ostatnio nie próżnowała. Śledczy znaleźli gigantyczne ilości środków odurzających.

8 tys. porcji w Wałbrzychu

Wałbrzyscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu zatrzymali 24-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę. W mieszkaniu, a dokładnie w lodówce, pary wałbrzyszan funkcjonariusze znaleźli blisko 8000 porcji handlowych amfetaminy oraz 9 tabletek extasy.
Podejrzani usłyszeli już zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Poz zapoznaniu się ze zgromadzonym przez policjantów materiałem dowodowym Sąd Rejonowy w Wałbrzychu podjął decyzję o aresztowaniu obojga zatrzymanych na okres trzech miesięcy. 
W świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości narkotyków kobiecie i mężczyźnie grozi kara nawet 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Śledczy ustalają min. skąd pochodziły narkotyki i do kogo miały trafić.Marihuana w Świdnicy

Funkcjonariusze Policji w Świdnicy podczas kontroli pojazdu znaleźli marihuanę. Podczas kontroli samochody 21-letni kierowca zachowywał się bardzo nerwowo, a jego odpowiedzi były niepewne i niespójne. Podczas kontroli pojazdu mundurowi znaleźli skrytkę w drzwiach samochodu, w której znajdował się worek strunowy z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego. W toku dalszej kontroli w bagażniku pojazdu natrafiono na worek foliowy z zawartością suszu koloru brunatno -zielonego, którym okazała się marihuana. Mężczyzna posiadał ponad 420 porcji tego narkotyku.
 
21-latek został zatrzymany, a sprawie usłyszał już zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje Sąd,Amfetamina i tytoń w Kamieńcu

Policjanci z Komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim przejęli blisko 1000 porcji amfetaminy. Trzy dni później 26 latkowi postawiono zarzuty posiadania narkotyków. Za ten czyn grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

21 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych policjanci z Kamieńca Ząbkowickiego odwiedzili mieszkańca podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W trakcie przeszukania w mieszkaniu znaleźli blisko 1000 porcji amfetaminy oraz prawie 2,5 kg tytoniu bez wymaganej akcyzy. W momencie, gdy policjanci byli w mieszkaniu 26 letni właściciel wyszedł i bał się wrócić. Jednak po trzech dniach wiedział, że kara jest nieuchronna i sam stawił się na komendzie. Po przedstawieniu zarzutów przyznał się do posiadania narkotyków oraz tytoniu. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 2 lat więzienia a za posiadanie tytoniu sprawa o wykroczenie. 26 latek naraził skarb państwa na stratę w wysokości około 1500 złotych. Teraz policjanci wyjaśniają skąd 26 latek miał te narkotyki i co zamierzał z nimi zrobić.Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.


Czytaj też:
W SZAFCE PRACOWNICZEJ, GŁOŚNIKU SAMOCHODU I...

PODGÓRZE: I WYRZUCIŁ PRZEZ OKNO PUSZKĘ PO HERBACIE
POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM... WYDAŁA GO PRALKA
CO SIĘ CHOWA W PUDEŁKU PO CHIPSACH I NIE TYLKO?
POLICJA: JEDEN W LODÓWCE, DRUGI W SZAFIE
POLICJA WAŁBRZYCH: NARKOTYKI I TYTOŃ W LODÓWCE I NIE TYLKO
PRZECHOWYWAŁ NARKOTYKI W LODÓWCE

POLICJA WAŁBRZYCH: AMFETAMINA I MARIHUANA NA HANDEL
NOWE MIASTO: CO MOŻNA ZNALEŹĆ W WYCZYSTCE?
POLICJA: W PLECAKU, W PIWNICY I NA ŁAWCE W PARKU
KOLEJNY AMATOR SUSZU

POLICJA: W PORTFELU ORAZ W USTACH

PANIE POLICJANCIE, MAM NA SOBIE CUDZĄ KURTKĘ!
ZGUBIŁ PORTFEL Z NARKOTYKAMI
POLICJA: JAK TO PRZESTĘPCY NOCĄ BARDZO NIEOSTROŻNI BYLI

POLICJA: WYNAJĘTE MIESZKANIE, W MIESZKANIU NAMIOT, A W NIM... (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: NA KRADZIONYM I Z DZIWNĄ GUMĄ DO ŻUCIA
PIASKOWA GÓRA, REGION: W SAMOCHODZIE, W MIESZKANIU, W WARSZTACIE
POLICJA WAŁBRZYCH: NOCNA JAZDA Z MARIHUANĄ W...oprac. ELW
fot. KMP Wałbrzych