Kolejna figurka Gwarka padła ofiarą wandali. Policja udostępnia wizerunek sprawcy. Poznajecie go?

Policjanci wałbrzyskiej dwójki prowadzą poszukiwania sprawcy zniszczenia figurki Gwarka Mierniczego. Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2017 roku po godzinie 16:00 przy al. Wyzwolenia w Wałbrzychu. Funkcjonariusze mają zgodę prokuratury na upublicznienie wizerunku nieletniego, dlatego zwracają się do Państwa z prośbą o pomoc.

Na filmie z monitoringu widać, jak dwóch chłopców idzie al. Wyzwolenia w Wałbrzychu w kierunku ul. Barlickiego. W pewnym momencie obaj podchodzą do usytuowanej tuż przy wejściu do Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” figurki Gwarka. Jeden z nieletnich działając umyślnie kopie figurkę i uszkadza ją.

To nie jest pierwsze tego typu zdarzenie. Pierwszych 9 miniatur pojawiło się w mieście na początku sierpnia. 19  sierpnia, doszło do zniszczenia figurki Sztygara ustawionej przed siedzibą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Wałbrzychu. Internauci pomagali w poszukiwaniach wandala, udostępniali sobie zdjęcia i filmik z monitoringu przedstawiający niszczenie Sztygara. Na sprawcę zniszczenia miniatury spadła fala krytyki. Policja zatrzymała 29-latka 23 sierpnia i jak się okazało miał on na koncie więcej czynów zabronionych, w tym rozbój.

W sierpniu również kruche okazało się życie Wiertniczego ustawionego pod zamkiem Książ. Jednak w tym przypadku został on zniszczony przypadkowo przez dziecko. W październiku 2017 do "szpitala" w Centrum Ceramiki unikatowej trafił Gwarek z łaźni sprzed Aqua Zdroju. W grudniu zaś młody wandal zaatakował Mierniczego. Policja apeluje o pomoc w ustaleniu sprawcy.

Wszystkie osoby, które mogą pomóc w ustaleniu tożsamości i miejsca pobytu sprawcy proszone są o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji II w Wałbrzychu pod numerem telefonu 74 842-03-32 lub pod numerem alarmowym Policji 997.

Przeczytaj też
GWAREK Z AQUA ZDROJU USZKODZONY
KONTUZJOWANI GWARKOWIE WYLECZENI. WKRÓTCE BĘDZIE ICH WIĘCEJ
WANDAL ZATRZYMANY. ODPOWIE ZA ZNISZCZENIE SZTYGARA!
WAŁBRZYCH; PIERWSI GWARKOWIE WYSZLI JUŻ W MIASTOoprac. ELW