Tylko w ciągu ostatnich 24 godzin drogówka zatrzymała kolejnych czterech kierowców na zakazach. Ten wiozący miał węglowy naprawdę przesadził...


Do pierwszej z kontroli doszło w czwartek 16 września około godziny 14:30. 20-letni mieszkaniec naszego miasta trafił w ręce dzielnicowych pierwszego komisariatu, kiedy na ul. Wieniawskiego jechał samochodem osobowym. Mężczyzna miał orzeczone w 2020 i 2021 roku przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu dwa zakazy do kierowania pojazdami. Dodatkowo również cofnięte przez prezydenta Wałbrzycha uprawnienia w tym zakresie.W tym samym czasie policjant z drogówki we wspólnym patrolu z inspektorem Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Wrocławskiej 32-letniego wałbrzyszanina jadącego samochodem dostawczym. W tym przypadku mężczyzna miał orzeczone w ostatnich dwóch latach przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu już trzy zakazy kierowania pojazdami, a także cofnięte przez Starostę Powiatu Wałbrzyskiego uprawnienia do kierowania pojazdami. Mimo tego pracował jako kierowca zawodowy i najruchliwszą wałbrzyską ulicę przemierzał autem dostawczym o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t mając wraz z ładunkiem 5,6 t. Dodatkowo podejrzany nie zabezpieczył w ogóle przewożonego miału węglowego, za co ostatecznie został jeszcze ukarany mandatami. Jednym słowem, posypał się...
Tego samego dnia około godziny 17:00 patrol prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu na ul. Głównej w Chwaliszowie kontrolował 43-letniego mieszkańca tej miejscowości. Mężczyzna podróżował samochodem osobowym pomimo wydanego przez Sąd Rejonowy w Świdnicy w 2019 roku zakazu siadania za kółko.


Ostatni z zatrzymanych wpadł dzisiaj nad ranem - przed godziną 7:00. 36-letni wałbrzyszanin był kontrolowany przez innych policjantów prewencji pierwszego komisariatu na ul. Orkana w Wałbrzychu. W trakcie legitymowania okazało się, że podejrzany również ma wydany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu - ale od 2020 roku - zakaz kierowania pojazdami.


Funkcjonariusze mówią stanowcze "nie" wszystkim niestosującym się do przepisów w tym zakresie i po raz kolejny przypominają, że w przypadku kierowania pojazdem po wydaniu przez sąd zakazu do kierowania pojazdami sprawca odpowiada za przestępstwo i może trafić do więzienia na 5 lat i otrzymać dodatkowo karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Za jazdę pomimo cofniętych uprawnień grożą natomiast dwa lata więzienia.


Czytaj też:
15 TON UŻYWANEJ ODZIEŻY JECHAŁO PRZEZ REGION. NIELEGALNIE (FOTO)
INSPEKCJA TRANSPORTU: CUD, ŻE NIE ROZLECIAŁ SIĘ PO DRODZE (FOTO)
INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO: SKĄD JECHAŁY TE ODPADY? (FOTO)
TIR Z TAJEMNICZĄ SUBSTANCJĄ ZAALARMOWAŁ SŁUŻBY
WAŁBRZYCH: PRZEWOZILI 18-TONOWĄ MASZYNĘ BEZ ZABEZPIECZENIA (FOTO)
PODZAMCZE: TEN BUS NIE SPEŁNIAŁ NORM PRZEWOZU PASAŻERÓW (FOTO)
BIAŁY KAMIEŃ: MIENIE Z SZABRU WIEŹLI PRZECIĄŻONĄ OSOBÓWKĄ (FOTO)
POLICJA WAŁBRZYCH: MAGNESEM ZAKŁÓCAŁ
POLICJA WAŁBRZYCH: NIE POJECHAŁ Z KOSTKĄ (I KOROZJĄ) DALEJ (FOTO)


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych