Sezon studniówkowy w Wałbrzychu trwa. 6 stycznia 2018 roku 120 maturzystów z III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Wałbrzychu wraz z osobami towarzyszącymi i gronem pedagogicznym bawiło się na pierwszym balu zorganizowanym na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Zobaczcie zdjęcia z tego pamiętnego wydarzenia.


W Sali Koncertowej Starej Kopalni pierwszy raz zabrzmiał polonez i tegoroczni maturzyści razem z zaproszonymi gośćmi oraz gronem profesorskim tanecznym krokiem uczcili nadchodzący egzamin dojrzałości. Wśród gości pojawił się prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Młodzież III LO jako pierwsza z wałbrzyskich szkół ponadgimnazjalnych skorzystała z propozycji studniówkowej wałbrzyskiej instytucji kultury, bal ten był zatem swoistym testem dla Starej Kopalni, która dotąd organizowała wiele imprez okolicznościowych, ale nie było wśród nich studniówek. Postindustrialne wnętrza wyjątkowego wałbrzyskiego zabytku i styczniowa zabawa będą wspominane ciepło przez uczniów sobięcińskiej szkoły zwłaszcza podczas majowego maratonu egzaminacyjnego.

Licealiści przygotowali dla gości i grona pedagogicznego wieczorny występ, którego formuła i treść do ostatniej chwili były utrzymywane w tajemnicy. Wiadomo było jedynie, że powstał na tę okazję film oraz elementy widowiska kabaretowego. A była to wycieczka w czasie...
 
Zobacz też studniówki z 2017 roku:

STUDNIÓWKA I LO - POLONEZY W SALI MAKSYMILIANA (ZDJĘCIA)
WAŁBRZYCH: SEZON STUDNIÓWEK ROZPOCZĘTY - II LO (ZDJĘCIA)

4. WAŁBRZYSKI POLONEZ MATURZYSTÓW (ZDJĘCIA)oprac. ELW, fot. JK