Zaczadzenie, pożar, zniszczenie przy Harcówce i martwa sarna... W pierwszym tygodniu lutego straż miejska w Wałbrzychu przyjęła ponad sto zgłoszeń. Były wśród nich zgłoszenia dotyczące zagrożenia życia i zdrowia.


W sumie było to 7 zgłoszeń dotyczących zakłócania porządku i spokoju, 38 dotyczyło zagrożenia w ruchu drogowym, 21 ochrony środowiska i gospodarowania odpadami, 7 zagrożenia życia i zdrowia, 3 zagrożeń pożarowych, 2 awarii technicznych i 18 związanych było ze zwierzętami. Do tego aż 5 zgłoszeń dotyczyło martwej zwierzyny.

31.01.2020 r., około godziny 16.00 patrol pełniący służbę w okolicy Szczawienka został zatrzymany przez kobietę i poproszony o pomoc. Jak się okazało, kobieta miała pod opieką starszą, niepełnosprawną osobę, która kilka minut wcześniej do niej zadzwoniła z prośbą o pomoc, po czym połączenie zostało przerwane. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli z pomocą. Przewieźli opiekunkę na Piaskową Górę pod wskazany adres. Na miejscu okazało się, że podopieczna przewróciła się i potrzebuje pomocy. Strażnicy pomogli wstać kobiecie, a następnie pozostawili ją z opiekunką.
1.02.2020 r. o godzinie 16:20 dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie o dużej emisji dymu z komina przy ulicy Piotra Skargi 19. Przybyły na miejsce patrol potwierdził zasadność zgłoszenia. Na miejsce wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej. Jak się okazało, zapaliła się sadza w kominie.1.02.2020 r., o godzinie 17:35 dyżurny otrzymał zgłoszenie o dużej emisji dymu o nieprzyjemnym, duszącym zapachu przy ulicy Lubelskiej. Przybyły na miejsce patrol Straży Miejskiej dokonał kontroli paleniska w jednym z lokali. Ujawniono spalanie płyt meblowych. Właściciela lokalu ukarano mandatem karnym. Istniało też podejrzenie zapalenia się sadzy w kominie. Na miejsce wezwano jednostkę Państwowej Straży Pożarnej, która podejrzenie potwierdziła i ugasiła pożar.


3.02.2020 r., Około godziny 7.30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o zdewastowanych ławkach i pojemnikach na odpady w okolicy Góry Parkowej i Harcówki. Na miejsce skierowano patrol Straży Miejscem celem potwierdzenia zgłoszenia. Zgłoszenie zostało potwierdzone, a o wandalizmie poinformowano zarządcę terenu.4.02.2020 r. o godzinie 8:55 dyżurny otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek ulicy Sosnowej o przepełnionych pojemnikach na odpady komunalnej oraz dużej ilości śmieci wielkogabarytowych pozostawionych przy tych pojemnikach. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej, który potwierdził zgłoszenie. Dalsze czynności w tej sprawie przekazano do realizacji dzielnicowemu oraz do BIN.04.02.2020 r. Tego dnia od godzin porannych dyżurny otrzymał wiele zgłoszeń o śliskich, zaśnieżonych drogach, szczególnie w okolicy Gaju i Podgórza. Wszystkie zgłoszenia na bieżąco przekazywane były do ZDKIUM.


05.02.2020 r. o godzinie 7:55 Dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenia o wyrwie w jezdni przy ulicy 1000-lecia. Skierowano na miejsce patrol w celu zabezpieczenia miejsca niebezpiecznego, a następnie poinformowano ZDKIUM.


06.02.2020 r., o godzinie 8:00 dyżurny otrzymał zgłoszenie o martwej sarnie przy ulicy Bardowskiego. Na miejsce udał się patrol interwencyjny Straży Miejskiej. Zgłoszenie zostało potwierdzone, a miejsce zabezpieczone. Dyżurny wezwał na miejsce specjalistyczną firmę zajmującą się utylizacją padliny.
07.02.2020 r., około godziny 21:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie i prośbę o wsparcie od dyżurnego PSP w związku z pożarem mieszkania przy ulicy Kaszubskiej. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej. Pożar wybuchł w mieszkaniu starszego, samotnego mężczyzny. W wyniku pożaru mieszkaniec odniósł obrażenia wymagające hospitalizacji.
Pisaliśmy o tym - Wałbrzych: Pożar na ul. Kaszubskiej. 2 osoby poszkodowane [FOTO]


08.02.2020 r., tuż po godzinie 19.00 dyżurny otrzymał zgłoszenie i prośbę o wsparcie od dyżurnego Państwowej Straży Pożarnej w związku z pożarem mieszkania przy ulicy Piotra Skargi. Na miejsce został skierowany patrol Straży Miejskiej. Pożar został zaprószony w jednym z lokali mieszkalnych. Lokatorzy zostali ewakuowani. W wyniku zdarzenia ucierpiał pies, który uległ zaczadzeniu.


Czytaj też:
WAŁBRZYCH: OPERATORZY KAMER MIEJSKICH NIE MAJĄ NUDNEGO ŻYCIA (FOTO)Opr. MS
Foto użyczone: Straż Miejska w Wałbrzychu