Ryszard Nowak, radny Wałbrzycha, został wybrany przez czytelników PortalSamorzadowy.pl najlepszym samorządowcem województwa dolnośląskiego 2016 roku.- Każdy radny pracuje na swój wizerunek. Ja działam z ludźmi i dla ludzi, dlatego odwdzięczają mi się dobrym słowem, czasem głosują na mnie w plebiscytach - wyjaśnia wyróżniony. Ryszard Nowak urodził się w 1956 roku, w Radzie Miasta Wałbrzycha zasiada czwartą kadencję, reprezentuje Wałbrzyską Wspólnotę Samorządową. Najbardziej znany jest jako przewodniczący RWS Biały Kamień - Konradów, społecznik i inicjator działań charytatywnych.

Radny skupia osoby działające na rzecz lokalnej społeczności i nagradza je za zaangażowanie symbolicznymi "Złotymi Serduszkami". Sam wygrał kilka plebiscytów, został też nagrodzony Złotym Krzyżem Zasługi za działania na rzecz społeczności lokalnej i 
Złotą Odznaką "Przyjaciela Dziecka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.
- Jestem wdzięczny za wsparcie żonie i synowi, a za pomoc wspaniałym wolontariuszom oraz mieszkańcom. Ten tytuł należy się właśnie im, bo bez nich niczego bym nie zdziałał - dodaje wzruszony wałbrzyszanin.

Przeczytaj też

FERIE NA BIAŁYM KAMIENIU
ULICA KĄTOWA JUŻ/WRESZCIE GOTOWA
BIAŁY KAMIEŃ MA TRZY UPIĘKSZONE KLATKI SCHODOWE
MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ BIAŁY KAMIEŃ
WIGILIA NA BIAŁYM KAMIENIU; ZŁOTE SERDUSZKA ROZDANE

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn
zdjęcie z wręczenia Złotych Serduszek w grudniu 2016.