To nie pierwsza pijana w sztok matka niemowlęcia w ciągu ostatnich dni. Wcześniej policjanci zatrzymali matkę bliźniąt będącą w stanie upojenia alkoholowego.

Takiej opieki nie życzymy dziecku


Do szokującego zdarzenia doszło w Kłodzku 7 lipca ok. godz. 11.00. Policjanci otrzymali informację, że w jednym z mieszkań pijana matka opiekuje się niemowlęciem. Gdy przyjechali pod wskazany adres, zastali tam 26-latkę, która leżała z 5-miesięcznym dzieckiem w łóżku. Z kobietą trudno było nawiązać kontakt, ponieważ była kompletnie pijana. Po przebadaniu okazało się, że ma aż 3 promile alkoholu w organizmie.

Mieszkanka miasta została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Niemowlę przekazano do placówki opiekuńczej, a o całej sprawie został powiadomiony sąd rodzinny. Teraz śledczy ustalają, czy kobieta swoim zachowaniem naraziła dziecko na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.


Ona i dwoje szkrabów

A to nie pierwszy taki przypadek w ostatnich dniach. 29 czerwca około godz. 14.00 policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego. Na miejscu zastali dwoje śpiących niemowląt i matkę, która sama opiekowała się nimi. Od kobiety czuć było wyraźną woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że 42-latka miała 2 promile alkoholu w organizmie. W takim stanie zajmowała się swoimi 7-tygodniowymi dziećmi.

Niemowlęta zostały zabrane do placówki opiekuńczej, a ich matka trafiła do policyjnego aresztu. Materiały postępowania zostaną przekazana do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.

Jeżeli okaże się, że obie kobiety swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzyła realne zagrożenie dla życia lub zdrowia dzieci, może im grozić kara więzienia nawet do 5 lat.


Czytaj też:
POLICJA: MATKA NIEMOWLĘCIA NIE MOGŁA USTAĆ NA NOGACH...
WAŁBRZYCH: PIJANA W SZTOK OPIEKUNKA MALUCHA
POLICJA: PIĘCIORO DZIECI Z PIJANYMI W SZTOK RODZICAMI
POLICJA: DWIE MAMY Z TRZEMA PROMILAMI I NIEMOWLĘ
POLICJA: MIAŁA 3,5 PROMILA, JEJ SYNEK 5 MIESIĘCY, A TATA...
POLICJA WAŁBRZYCH: PIJANA W SZTOK MATKA TURYSTKA
PIJANA MATKA, PIJANA OPIEKUNKA I 2-LETNIE DZIECKO
TAK PIJANA, ŻE LEDWO TRZYMAŁA SIĘ WÓZKA
2 PROMILE MIAŁ OJCIEC, MATKA NIE WYLEWAŁA ZA KOŁNIERZ
TRZEŹWE BYŁY TYLKO DZIECI

MIAŁA CZTERY PROMILE - LIBACJA W TOWARZYSTWIE NIEMOWLĘCIA
BIAŁY KAMIEŃ: MATKA PIJANA W SZTOK
PIJANI RODZICE, Z NIMI CZWORO DZIECI
MATKA I DZIADEK PIJANI W SZTOK
PIJANĄ W SZTOK MATKĘ Z NIEMOWLĘCIEM ZATRZYMALI PRZECHODNIEOpr. MS
Foto użyczone: KPP Kłodzko