Sąd Okręgowy w Świdnicy na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu skazał na karę roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności 22-letniego Patryka S. oskarżonego o to, że we wrześniu 2017 roku w Żarowie z ojcem, Mirosławem S. pobił obywatela Ukrainy. Wyrok usłyszał również ojciec oskarżonego.

Do zdarzenia 24 września 2017 roku doszło na klatce schodowej jednego z budynków w Żarowie. Idącego do mieszkania pokrzywdzonego Dmytro D.  zaatakował bez jakiegokolwiek powodu Patryk S., który wykrzykiwał pod jego adresem słowa obraźliwe i wulgarne tylko dlatego, że mężczyzna pochodzi z Ukrainy. Patryk S. poza obrazą słowną pobił mężczyznę uderzając w głowę, bił na oślep po całym ciele, przez co Dmytro D. trafił do szpitala. Oskarżony groził pokrzywdzonemu oraz jego dwóm znajomym kobietom, również obywatelkom Ukrainy, a także publicznie znieważył je z powodu ich przynależności narodowej. W pobiciu pokrzywdzonego brał także udział ojciec Pawła S. – Mirosław S.

Gdy pokrzywdzony zdołał się wyrwać napastnikom i uciec do mieszkania, które wynajmował wspólnie ze swoimi znajomymi, wówczas oskarżony wziął siekierę i zaczął nią uderzać w drzwi wejściowe do mieszkania zajmowanego przez pokrzywdzonych.

Mirosław S. został skazany na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym jej zawieszeniem tytułem próby na okres lat 2. Ojciec Patryka S. podczas tego zdarzenia pełnił rolę drugorzędną, nie znieważał pokrzywdzonych i im nie groził. Patryk S. został skazany na rok i dwa miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwo popełnione z powodu przynależności narodowej pokrzywdzonych.

Akt oskarżenia do sądu w tej sprawie skierowała Prokuratora Rejonowa w Wałbrzychu. Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz też:
ROMKI SKATOWAŁY NASTOLATKĘ
NOWE MIASTO: POBIŁ 12-LETNIEGO CHŁOPCA
Zemsta kosztuje: 20 tys. zł za pobicie, a 400 zł za podpalenie

oprac. ELW
fit. ilustracyjne