Wałbrzyskie hospicjum prowadzi zorganizowaną zbiórkę pieniężną na rzecz nierefundowanej przez NFZ rehabilitacji dzieci w Wałbrzychu.

Renata Wierzbicka, dyrektor wałbrzyskiego hospicjum im. Jana Pawła II i pracownicy tej placówki przypominają o trwającej legalnej zbiórce publicznej na szczytny cel.

Placówka wspiera rehabilitację dzieci w naszym mieście. Tych wydatków nie refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia, a są niezbędne w przypadku dzieci z niepełnosprawnością ruchową. - Od 18 marca do zaplanowanej na 8 kwietnia Mszy Papieskiej w naszym mieście 350 młodych wolontariuszy kwestuje dla dzieci słabszych i mniej sprawnych. Obecnie rehabilitacją objętych jest 34 małych pacjentów, kolejnych 9 czeka na fachową opiekę rehabilitacyjną - mówi Renata Wierzbicka.

Gmina Wałbrzych pomaga hospicjum w opiece nad dziećmi mieszkającymi w naszym mieście w ramach możliwości, przekazała w ubiegłym roku dotację o wysokości 50 tys. zł, która została przeznaczona na wynagrodzenie dla czterech rehabilitantów, koszty dojazdu i niezbędny sprzęt. Część zajęć z niepełnosprawnymi odbywa się w przychodni przy ul. Wrocławskiej, część spotkań z rehabilitantami z konieczności musi się odbywać w domach niesprawnych maluchów.

Tymczasem miesięczna pomoc rehabilitacyjna dla jednego dziecka to koszt 500 zł, a łącznie na ten cel w ubiegłym roku wałbrzyskie hospicjum wydało ponad 100 tys. zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż dotacja. Pozostałe zajęcia finansowane są z 1% podatku przekazanego hospicjum i zbiórek takich jak ta. - Nie odmawiamy pomocy rzeczowej i wsparcia w rehabilitacji żadnemu dziecku, to zwykle maluchy wychowywane przez samotnego rodzica i nie stać ich na ponoszenie tych wydatków - dodaje Wierzbicka. Sprawniejsze dziecko to nie tylko dziecko wstające z łóżka, ale również poprawiony dobrostan całej rodziny.

Zachęcamy do wsparcia Żonkilowej Kweście i wsparcia hospicjum 1% podatku.


Prezentujemy też wygląd puszek, koszulek i identyfikatorów wolontariuszy wspierających zbiórkę.

Wspierający akcję mogą poszczycić się naklejką z żonkilem.

Przeczytaj też:
TYSIĄC ŻONKILI DLA PACJENTÓW HOSPICJUM
WAŁBRZYSKIE HOSPICJUM PROSI O POMOC DLA DZIECI


Elżbieta Węgrzyn