Napadł na kobietę, próbował zgwałcić, molestował - a to wszystko na jednej z ulic Piaskowej Góry.


W niedzielę 18 lipca nad ranem – po godzinie 5:00 – wałbrzyscy policjanci zostali zaalarmowani o próbie zgwałcenia przy jednym z budynków przy ul. Długiej na Piaskowej Górze. Dyżurny pierwszego komisariatu natychmiast skierował w najbliższy rejon policyjne patrole. Funkcjonariusze dokonali wstępnych ustaleń, z których wynikało, że mężczyzna używając przemocy doprowadził bezbronną wałbrzyszankę do tak zwanej innej czynności seksualnej dotykając jej miejsc intymnych, a następnie spłoszony przez świadków - którzy usłyszeli krzyki kobiety - uciekł z miejsca zdarzenia w kierunku Podzamcza. Mundurowi podczas czynności tego samego dnia zabezpieczyli miejski monitoring i przesłuchali świadków.


Poszukiwania sprawcy przestępstwa zakończyły się już następnego dnia wieczorem. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów kryminalnych pierwszego komisariatu w miejscu zamieszkania przy ul. Sienkiewicza w Szczawnie-Zdroju. Jak informuje Marcin Świeży, oficer prasowy wałbrzyskiej KMP, zebrany przez funkcjonariuszy niebudzący wątpliwości materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu doprowadzenia kobiety przemocą do poddania się innej czynności seksualnej.

Na wniosek funkcjonariuszy decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu 30-latek już został tymczasowo aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Teraz mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego może spędzić za kratami więzienia 8 lat. Mundurowi przewieźli podejrzanego do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.Czytaj też: 
ZAMASKOWANY MĘŻCZYZNA ZAATAKOWAŁ KOBIETĘ W BIAŁY DZIEŃ
PRÓBOWAŁ ZGWAŁCIĆ. PRZESZKODZONO MU, WIĘC OKRADŁ
WE TRZECH UWIĘZILI I SKATOWALI KOBIETĘ
POLICJA: GROZIŁ JEJ, A POTEM ROZEBRAŁ I...
OSOBY Z WAŁBRZYCHA I REGIONU W REJESTRZE PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH (AKTUALIZACJA)

WAŁBRZYCH REGION: MOLESTOWAŁ I PRÓBOWAŁ ZGWAŁCIĆ
CZY TEN EKSHIBICJONISTA NAPASTOWAŁ DZIECI?

EKSHIBICJONISTA GRASUJE NA CMENTARZU
ZACZAILI SIĘ NA MĘŻCZYZNĘ ZACZEPIAJĄCEGO DZIEWCZYNKI
RUSZA REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH W INTERNECIE
POWSTANIE MAPA I REJESTR PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH Z DANYMI OSOBOWYMI
CZY ARESZTOWANY TO DEWIANT?
OSOBY Z WAŁBRZYCHA I POWIATU W REJESTRZE PRZESTĘPCÓW SEKSUALNYCH


Opr. MS
Foto użyczone: KMP Wałbrzych