Funkcjonariuszy z wałbrzyskiej jedynki bardzo zdziwił widok dwóch młodych mężczyzn, którzy wędrowali w środku nocy ulicą Piastów Ślaskich niosąc ze sobą telewizor. Okazało się, że telewizor pochodził z włamania do mieszkania, którego obaj młodzieńcy dokonali dwie godziny wcześniej.

To nie przypadek
W nocy z czwartku na piątek (28 października) około godz. 3.00 funkcjonariuszy z  wałbrzyskiej jedynki zdziwił widok dwóch młodych mężczyzn, którzy wędrowali przez ulicą Piastów Śląskich niosąc telewizor.
19 i 15-latek nie potrafili logicznie wyjaśnić skąd mają ten sprzęt oraz co robią z nim w środku nocy na ulicy. Obaj zostali przewiezieni do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu, gdzie okazało się, że wspomniany telewizor pochodzi z włamania do mieszkania na terenie Świebodzic, którego obaj młodzieńcy dokonali dwie godziny wcześniej.

"Spacerowicze" z przeszłością
Policjanci ustalili, iż 15-latek poszukiwany był przez Komendę Powiatową Policji w Zgorzelcu jako osoba zaginiona, natomiast 19-latek ma na swoim przestępczym koncie nie tylko włamanie do mieszkania. Na podstawie zgromadzonego materiału śledczy udowodnili 19-latkowi między innymi włamania do sklepu, skąd ukradł artykuły spożywcze, chemiczne i alkohol łącznej wartości ponad 4,5 tys. zł, oraz kradzież sprzętu komputerowego i elektronicznego wartości  prawie 2 tys. zł. Młody mężczyzna usłyszał w sumie 9 zarzutów kradzieży i kradzieży z włamaniem. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też:
WYNIÓSŁ MATCE TELEWIZOR, A Z BARU PARASOL
POSIEDZI ZA WŁAMANIA DO PIWNIC
WŁAM NA GIGANCIE
PRZYJECHAŁ ZWIEDZIĆ WAŁBRZYCH. UKRADLI MU ROWER
WŁAMALI SIĘ PO WINO DOMOWEJ ROBOTY
PODKRADAŁ Z FIRMOWEJ KASY
PIŁ, PIŁ AŻ ZGŁODNIAŁ
UKRADLI SEJF Z RADIOAKTYWNYMI MIERNIKAMI
WSZEDŁ DO SZPITALA I WYNIÓSŁ
PÓJDZIE ZA KRATKI ZA CZEKOLADKI
WYNOSIŁ GŁOŚNIK, SPOTKAŁ DZIELNICOWEGO

oprac. i fot. Elżbieta Węgrzyn