Data wydarzenia: 09.12.2016 20:00 - 11.12.2016 17:00
Miejsce wydarzenia: Głosowanie przez internet

Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej, prowadząca świetlicę dla dzieci w dzielnicy Sobięcin od lat pozyskuje środki na swoją działalność. Wkrótce będzie można głosować na jej film, i dzięki głosom wspomóc jej działanie.

Wytrwale pomagają
Fundacja działa od 2012, prowadzi świetlicę o nazwie Kuźnia Talentów dla dzieci z wałbrzyskiej dzielnicy Sobięcin. Świetlica stawia sobie za cel rozwijać ich talenty i dać każdemu dziecku możliwość rozwinięcia tych sprawności, które mu najbardziej odpowiadają. Dzieci mają tam możliwość ogrzania się, otrzymania ciepłego posiłku i pomocy w nauce oraz miejsce do zabawy. Działa ona codziennie od godz. 14, a z jej propozycji korzysta ok. 30 wychowanków. Od 2015 roku Fundacja organizuje też coraz więcej zajęć rozwijających, od nauki języków, przez zajęcia z zumby, muzyczne i sportowe (bilard).

Sławy pomagają finansowo
Wałbrzyska świetlica od kilku lat stara się o fundusze na swoją działalność z międzynarodowej akcji - Project for Awesome.  - Kojarzycie Johna Greena, autora "Gwiazd naszych wina" i "Papierowych miast"? To właśnie on razem z bratem stworzyli międzynarodową akcję Project for Awesome - wyjaśnia Anna Kubicka, wałbrzyszanka wpierająca sobięcińską świetlicęProject for Awesome  od 2007 roku, co roku, w grudniu organizuje na YouTube głosowanie na filmiki o projektach charytatywnych. 20 najlepszych filmików dostaje dofinansowanie. Wałbrzyszanom udało się już pozyskać środki 2 lata temu, teraz też liczą na sukces i Wasze wsparcie. - Zwykle twórcy projektu mają do "rozdania" jakiś 1 mln dolarów. Zwykle jakieś 700 tys. dolarów dostają 2 wcześniej wybrane fundacje. Reszta puli jest dzielona na 10-20 zwycięzców, przy czym pierwsza dziesiątka dostaje około dwudziestu kilku tysięcy dolarów, a druga po kilkanaście tysięcy dolarów - wyjaśnia pani Anna. Wałbrzyskiej świetlicy przyda się każde wsparcie.

Potrzebne Wasze wsparcie
Sympatycy świetlicy założyli w mediach społecznościowych wydarzenie - Zawalczmy o dzieci z Wałbrzycha -https://www.facebook.com/events/640449819460483/ -  i odliczają czas do rozpoczęcia głosowania. Na tej stronie wkrótce ukaże się instrukcja głosowania i szczegółowe informacje na temat inicjatywy.  Początek głosowania 9 grudnia godz. 20, zakończenie - 11 grudnia o godz. 17. Nie przegapcie!

Jak głosować?

JUŻ MOŻNA GŁOSOWAĆ żeby pomóc dzieciakom z Wałbrzycha utrzymać ich świetlicę. Żeby było na jedzenie i zajęcia edukacyjne. JAK GŁOSOWAĆ:
1. Kliknij link http://projectforawesome.com/watch?v=2izMLTGY1JA
2. Zaznacz 'ptaszka' obok filmiku (po prawej stronie) 'nie jestem robotem'
3. Kliknij VOTE- też po prawej stronie filmiku
4. Gotowe. I Uwaga: 1 urządzenie to możliwość 1 głosu (czyli możesz jeszcze zagłosować z komputera, smartfona, tableta. ale nie z drukarki;)
5. I na koniec- PUŚĆCIE to DALEJ!
Głosowanie będzie trwało tylko od piątku 09.12 godzina 19.00 do niedzieli 11. 12 godzina 17.00
Z jednego urządzenia (komputer, smartfon, notebook) będzie można oddać tylko 1 głos.
Dlaczego warto zagłosować na Fundację
Od 3 lat, co roku, nasza wałbrzyska Fundacja Garczyńskiej usiłuje pozyskać dofinansowanie z międzynarodowego, grudniowego konkursu internetowego Project for Awesome. Finanse są niezbędne aby pomóc dzieciom z najbiedniejszej dzielnicy Wałbrzycha, dla których prowadzimy czynną codziennie świetlicę. Dzieci dostają tam jedzenie i pomoc w nauce a jak trzeba to i ubrania i buty.
Jak trudne jest życie tych dzieci trudno sobie wyobrazić. Niech pomogą wyobraźni te autentyczne historie: 
  • siedmiolatka przyprowadza do świetlicy kolegę ze szkoły. 'Siostro, jego mama wyjechała do Niemiec, taty nie ma. Babcia ma 80 lat i jest chora. On dziś nic nie jadł'.
  • sześcioletnie dziecko po raz pierwszy było uczone w świetlicy kolorów. 'Wcześniej nikt mi ich nie pokazał;
  • dziesięciolatka w świetlicy dostała pierwsze w życiu własne, nieużywane buty. Od momentu zakupu do założenia ich na nogi nie wypuściła ich z rąk.
  • grupka świetlicowych dzieci wraca z wycieczki- 'Siostro, nie wracajmy jeszcze. Chcemy jeszcze pożyć...'
Ogólnie o akcji:
Głosując na filmik o dzieciach z Wałbrzycha  ocieramy się o Wielki Świat. Chodzi o Johna Greena, autora 'Gwiazd naszych wina' i 'Papierowych miast' (1 miejsce na liście bestsellerów New York Timesa 2013 a ekranizacja 2014 a w 2015 nominacja do Oskara)? 
 
To właśnie on razem z bratem stworzyli międzynarodowa akcję Project for Awesome (P4A, decreasing world suck - czyli w wolnym tłumaczeniu, żeby świat był nieco mniej paskudny) i od 2007 roku, co roku, w grudniu organizują na You Tube głosowanie  na filmiki o projektach charytatywnych.  20stka top filmików dostaje dofinansowanie. Fundusze na te granty zbiera fundacja Project for Awesome przez cały rok (pozyskują sponsorów, sprzedają gadżety). 
 
Zwykle mają do 'rozdania' jakiś 1 mln dolarów. Zwykle jakieś 700 tyś dolarów dostają 2 wcześniej wybrane fundacje (np, w 2014 roku: Save the Children and Partners in Health). Reszta puli jest dzielona na 20 zwycięzców, przy czym pierwsza 10siątka dostaje około dwudziestu kilku tysięcy dolarów, a druga 10siątka po kilkanaście tysięcy dolarów.  
 
Będę wdzięczna za Twój udział w głosowaniu i przekazanie tej informacji dalej. Im nas więcej tym większa szansa na pomoc dla dzieciaków z Wałbrzycha. 
 


Elżbieta Węgrzyn
fot. i instrukcja użyczone -Edukacyjna Fundacja im.Siostry Garczyńskiej