Fundacja Edukacyjna im. Siostry Garczyńskiej, jej wolontariusze i dzieci korzystające ze wsparcia tej fundacji z Sobięcina serdecznie dziękują Wam za grudniowe głosowanie na jej film. Właśnie otrzymała ona informację, że jest w gronie dofinansowanych szczęśliwców. Jak spożytkuje pozyskane fundusze?

- Mamy wyniki grudniowego głosowania Project for Awesome. Wygraliśmy dofinansowanie! Nie znamy jeszcze szczegółów, nie wiemy ile dostaniemy i kiedy, ale z pewnością starczy na wakacje dla dzieciaków - mówi Beata Rudnicka, wolontariuszka Fundacji Garczyńskiej.

Na razie organizatorzy jedynie podliczyli głosy i wyłonili TOP 20 organizacji, które zdobyły najwięcej głosów na świecie. Wśród nich jest wałbrzyska fundacja prowadząca na Sobięcinie świetlicę edukacyjną. To już czwarte wsparcie finansowe uzyskane przez wałbrzyszan z Project for Awesome. W 2014, 2016 i 2017 pozyskano łącznie niemal 60 tys. dolarów, a teraz wiadomo już, że to nie jedyne uzyskane środki.

Oszołomieni zwycięstwem wolontariusze wprost nie mogą uwierzyć, że ponownie dzięki głosom internautów pokonali konkurencję z całego globu. - Dziękujemy, że na nas głosowaliście! Zapewniamy, że wydamy 100 procent dofinansowania na dzieciaki, którymi się opiekujemy. Już planujemy zimowisko w Tatrach na przełomie stycznia i lutego. Pojedzie jakieś 15-20 dzieci. Niech się wyszaleją i poczują, że należą do normalnego świata, gdzie posiłek nie jest problemem - zaręcza wzruszona Rudnicka.

Wcześniejsze teksty o - FUNDACJI GARCZYŃSKIEJ


oprac. i fot. ELW