Mirosław Kowalik, znany muzyk i członek zespołu Raz Dwa Trzy mieszkający u granic naszego miasta, a od niedawna także dyrektor Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju, dzieli się z nami swoim najnowszym solowym albumem "Okruchy". Pojawiają się na nim dobrze znane głosy.


Płyta pt. „Okruchy” to album muzyczny złożony z utworów ilustrujących krótkie formy wierszowe autorstwa Mirosława Kowalika. Myśli, zaczerpnięte z obserwacji ludzkiego życia, są podstawą muzycznych inspiracji z elementami jazzu, bluesa i acid-brzmienia.

Interpretacja lektorska nadaje wierszom szczególnego charakteru - Joanna
Szczepkowska, Zosia Trebunia, Andrzej Poniedzielski, Aleksander Fiut (pomysłodawca albumu) i Mirosław Kowalik zabarwili je swoją osobowością. Autor tekstów jest również kompozytorem muzycznych ilustracji, a grający na płycie Michał Miśkiewicz, Joachim Mencel, Tomasz Wendt, Marcin Zaleś i Paweł Kowalik są współautorami muzyki. „Okruchy” to płyta utrzymana w klimacie słowno - muzycznej impresji, trzeba czasu i serca słuchacza, żeby dopełniła się jej interpretacja, mając na względzie, że:
„Odrobina talentu.
Wszystkim ludziom dana…?
Każda jest, jak płatek śniegu,

Można ulepić „bałwana”. ”

Mirosław Kowalik to zamieszkały w Strudze k
ompozytor, autor muzyki i tekstów, producent muzyczny, od dwudziestu ośmiu lat gra na basie i kontrabasie w zespole Raz Dwa Trzy. Współautor i producent muzyczny następujących płyt:
- „Góry w sercu” - nagrana z Janem Trebunią - Tutką. Płyta plasowała się w złotej dwudziestce Europejskiej Listy Przebojów Muzyki Folkowej „Word Music Charts Europe”, była nominowana do nagrody Fryderyki 2011 i wysoko notowana w plebiscytach radiowych.
- „Muzyko siłę daj” - płyta zespołu Jazgot, to kolejny album, który znalazła się na liście przebojów „World Music Charts Europe”.
- „Po co tyle mówić”- z Janem Trebunia-Tutką i zespołem eMBand.
- „Kolędałka” – z udziałem Zbigniewa Wodeckiego, Jerzego Treli, Maleo, Ernesta Brylla, Lidii Pospieszalskiej, Zuzanny i Yaniny Iwańskich. Płyta nagrana z mieszkańcami Gminy Stare Bogaczowice.
- „Między chmurami a niebem” – autorski projekt oparty na własnej poezji i kompozycjach muzycznych. Teksty czytają Ernest Bryll, Jerzy Trela i Marcin Styczeń.
- „Tischner. Mocna Nuta”. Płyta jest oparta na inspiracjach filozofią księdza
profesora Józefa Tischnera. Udział w nagraniu płyty wzięli min. tacy artyści jak: Kayah, Wojciech Waglewski, Jorgos Skolias, Zygmunt (Muniek) Staszczyk, zespół Trebunie-Tutki, Mateusz Pospieszalski. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019.
- „Jasność Narodzenia” z tekstami Ernesta Brylla i z udziałem Ani Rusowicz, Krystyny Prońko, Jana Trebuni-Tutki, Anny Trebuni-Wyrostek, Adama Polaka. Album był nominowany do nagrody Fryderyki 2019.

Mirosław Kowalik określa siebie jako "twórcę poszukującego nowych form słownych i

muzycznych". Dzięki współpracy z Aleksandrem Fiutem powstał teraz album pt.
„Okruchy” wydany 11 października.

Teledysk:Czytaj też:
TEATR ZDROJOWY SZCZAWNO-ZDRÓJ: MIROSŁAW KOWALIK JUŻ WIE (FOTO)
ARTYSTA ZE STRUGI STWORZYŁ ŚWIĄTECZNĄ PŁYTĘ - ŚPIEWAJĄ GWIAZDY!
DZIECI Z MIROSŁAWEM KOWALIKIEM - TYM RAZEM DLA DZIECI W SYRII
STARE BOGACZOWICE DLA SYRII
NIEZWYKŁY KONCERT W STARYCH BOGACZOWICACH (FOTO)
NAGRALI PŁYTĘ Z GWIAZDAMI


Opr. MS
Foto: Magdalena Sakowska