Muzyk Mirosław Kowalik, mieszkający w Strudze, znany jest ze swoich działań związanych z Bożym Narodzeniem. Na nowej płycie śpiewają dla niego Krystyna Prońko, Ania Rusowicz i Trebunie-Tutki.


Możemy jeszcze zaopatrzyć się w ciekawy prezent świąteczny. Płytę "Jasność narodzenia" wymyślił, skomponował do niej muzykę i wyprodukował mieszkaniec Strugi Mirek Kowalik, basista zespołu Raz, Dwa, Trzy. Oparta jest ona na wyjątkowych tekstach poezji Ernesta Bryla. Wśród wykonawców usłyszymy Krystynę Prońko, Anię Rusowicz, Annę Trybunia-Wyrostek i Jana Trybunia-Tutka oraz rodzinę pana Mirosława.


Opis z portalu Świat Książki:

Ernest Bryll daleki jest od unikania niedoskonałości tego świata i trafnie odsłania słabości ludzkiego istnienia. Bóg, stając się człowiekiem, doświadcza wszelkich niedogodności związanych z narodzinami, a my w tym uczestniczymy. Płyta jest utrzymana w klimacie Bożego Narodzenia, a jednak do słuchania przez cały rok.

Muzyka skomponowana przez Mirosława Kowalika (basistę zespołu Raz Dwa Trzy), Andrzeja Polaka i Jana Trebunię-Tutkę przenosi poezję Brylla w świat dźwięków. Na bazie subtelnych melodii i zdecydowanej harmonii powstała muzyka, która wzmacnia przekaz i skłania do refleksji. Na płycie usłyszymy znakomitych artystów: Krystynę Prońko, Annę Rusowicz, Annę Trebunię-Wyrostek, Ernesta Brylla, Jerzego Trelę, Andrzeja Polaka i Jana Trebunię-Tutkę z zespołem. Producentem muzycznym płyty jest Mirosław Kowalik, wydawcą – Edycja Świętego Pawła.

Jest to już druga tegoroczna płyta w dorobku mieszkającego pod Wałbrzychem muzyka. Pierwsza  -"Tischner. Mocna nuta" została zainspirowana pismami ks. Józefa Tischnera. Teksty napisała Izabela Domańska-Kowalik - żona Mirosława Kowalika, który jest też producentem i głównym kompozytorem.

Obok niego na płycie słychać gwiazdy muzyki - to Kayah, Jorgos Skolias, Zygmunt Staszczyk, Andrzej Polak, Wojciech Waglewski, Mateusz Pospieszalski. Grają też wałbrzyszanie - syn Mirka Kowalika - Paweł na trąbkach, żona Izabela - na flecie, a córka Dominika śpiewa z Pospieszalskim. Grają filharmonicy - rodzina Tulińskich - Jolanta, Leszek i Paweł (ojciec i syn), a także Andrzej Bednarczyk. I ta płyta może się ładnie prezentować pod choinką.

Opr. MS
Foto Anny Rusowicz - Wikipedia