W obecnym sezonie artystycznym Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu przygotowuje premierę za premierą i planuje występy poza Wałbrzychem, m.in. na Dalekim Wschodzie.

- Otrzymaliśmy dotację z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, z programu "Wydarzenia Artystyczne dla Dzieci i Młodzieży" w wysokości 97,5 tys. zł. Z tego dofinansowania przygotujemy cztery premiery - zapowiada Zbigniew Prażmowski, dyrektor Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. W ostatnich miesiącach twórcy tej instytucji pracują przy kolejnych premierach przygotowywanych dla różnych grup wiekowych odbiorców. Tempo prac imponujące - co miesiąc kolejna premiera.

- Kolejny spektakl "Chodź na słówko" wg tekstu Maliny Prześlugi i w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego dla dzieci w wieku 4-5 lat +. Premiera 19 maja - zapowiada dyrektor. Przypominamy, że spektakle Jerzego Jana Połońskiego (do 2006 roku kabaret Formacja Chatelet) zyskują aprobatę nie tylko dzieci, ale i ich rodziców.

W kwietniu TLiA rusza ze swoim repertuarem w podróże bliskie i dalekie. Wałbrzyscy twórcy zostali zaproszeni na festiwale oraz pokazy dla szerszej publiczności. - Od kwietnia do września mamy bardzo dużo wyjazdów. Zagramy m.in. w Zakopanem i Łomży gdzie pokażemy "Kajtusia Czarodzieja", w Bialsku Białej i Rzeszowie wystąpimy z "Dniem Osiemdziesiątym Piąty", a we Wrocławiu i Katowicach zaprezentujemy przedstawienie "Polska 120". W Katowicach pokażemy również "Piotrusia Pana". W Pekinie będzie można zobaczyć "Czerwonego Kapturka", a w Czarnogórze wystąpimy ze spektaklem "U/rodziny" - wylicza Prażmowski i zaznacza, że to tylko część z wyjazdowych planów Teatru. Wałbrzyski repertuar poznają mieszkańcy innych miast i poza granicami Polski.

Jest też szansa na letnie półkolonie dla dzieci w naszym mieście. Teatr czeka na rozstrzygnięcie konkursu LATO W TEATRZE, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Wałbrzychu.Zobacz też:
PREMIERA SPEKTAKLI "DOM" [FOTO]
PREMIERA SZTUKI "KOLOROWO" [FOTO]

- Piotruś Pan - ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY,

- POLSKA 120 - POLSKA 120 - URATOWALI ZDJĘCIA I ZAŚPIEWALI ICH HISTORIĘ,
- Mały Ktoś i Pogromca Potworów - ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY,
- Ofelia i Ha - ZOBACZ ZDJĘCIA Z PREMIERY.


fot. - "Czerwony kapturek" ELW
Elżbieta Węgrzyn