Data wydarzenia: 17.09.2021 18:00 - 17.09.2021 22:00
Miejsce wydarzenia: Zajezdnia autobusowa przy Armii Krajowej

Wrześniowe wydarzenie w stylu Dni Wałbrzycha rzeczywiście będzie! Wiemy, gdzie, wiemy kiedy, kto wystąpi i co się będzie działo. Nazwa jednak trochę inna i inna okazja.


Wydawało się, że 2021 to kolejny już rok w dziejach miasta bez Dni Wałbrzycha. Niejeden wzdycha za tą popularną imprezą - w sierpniu okazało się jednak, że Wałbrzyski Ośrodek Kultury dzielnie walczy (DNI WAŁBRZYCHA 2021 JEDNAK BĘDĄ! CO JUŻ WIADOMO?) - i udało się! 

Dni Wałbrzycha, które kiedyś odbywały się na przełomie sierpnia i września, kilka lat temu przeniosły się do nowej lokalizacji, czyli na Starą Kopalnię i zmieniły termin na majowy w związku ze świętem miasta. Niestety, w tym roku, jak w ubiegłym, pandemia koronawirusa pokrzyżowała majowe plany. Ale teraz mamy zupełnie nową lokalizację i mieszkańcy północnej części miasta będą mieli bliżej na duże wydarzenie. To plac po dawnej zajezdni autobusowej przy ul. Armii Krajowej 82, gdzie przez kilka miesięcy działał punkt szczepionkowy drive-thru. Jednak same koncerty są organizowane z okazji Roku Kobiet pod hasłem "Girl Power". Dlatego zaśpiewają panie.- To miejsce stanie się ogromną salą koncertową. Podczas Biegu Kobiet panie zgłaszały mi różne sugestie wydarzeń z okazji Roku Kobiet i wśród nich znalazła się i taka. Postanowiliśmy, że w ramach koncertu wystąpią trzy młode wokalistki, które nie boją się komentować rzeczywistości w swoich tekstach, wschodzące, utalentowane gwiazdy. To miejsce proponujemy po raz pierwszy, chcemy je przetestować i sprawdzić, znamy już jego przepustowość, a co do wydarzenia "Girl Power" chcielibyśmy, aby stało się cykliczne - zapowiada wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.Jak mówi dyrektor wałbrzyskiego WOK-u Jarosław Buzarewicz 16 września dawna zajezdnia autobusowa zmieni się nie do poznania - stanie tam ogromna scena o powierzchni 100 metrów kwadratowych, przed nią ogrodzona przestrzeń zdolna pomieścić tysiąc osób, a dookoła będzie mogło się zmieścić kolejne kilka tysięcy. A już następnego dnia, czyli 17 września...

- Będzie nowoczesny system nagłośnieniowy, oświetlenie, to duża impreza masowa, staną tu stoiska gastronomiczne odgrodzone płotami, ale nie będzie lunaparku. Mało mieliśmy takich wydarzeń w ostatnich miesiącach. O 17.15 nastąpi otwarcie bram, o 18.00 na pierwszym koncercie wystąpi Rosalie, o 19.30 Mery Spolsky, a o 21.00 Natalia Nykiel - zapowiada organizator.Jest jednak znacząca zmiana w stosunku do imprez masowych, takich jak Dni Wałbrzycha.

- Ta nowa lokalizacja jest świetnie skomunikowana ze wszystkim częściami miasta i prosimy - nie przyjeżdżajcie państwo samochodami, bo nie ma tu żadnych miejsc parkingowych, są natomiast dwa przystanki komunikacji miejskiej, a z Piaskowej Góry na przykład to tylko trzykilometrowy spacer - apeluje Edward Szewczak, rzecznik prasowy urzędu miejskiego. Nie przewiduje się zajęcia dla aut pasa drogowego ulicy.Jedyna brama dawnej zajezdni będzie służyła tylko przejazdom technicznym, a dla uczestników zostaną wybite furtki w płocie od strony chodnika, które będą spełniały rolę zabezpieczającą na wypadek konieczności ewakuacji. Cała impreza ma odbyć się w dystansie sanitarnym.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi koncerty mogą być organizowane w plenerze pod następującymi warunkami: udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej 75 proc. liczby miejsc, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób. Do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19, zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa. Wzmiankowany limit 75% dotyczy również powierzchni, na której impreza się odbywa.


Nasza kronika Dni Wałbrzycha:
DNI WAŁBRZYCHA 2021 JEDNAK BĘDĄ! CO JUŻ WIADOMO?

DNI WAŁBRZYCHA 2020: CO Z NIMI, KTÓRE IMPREZY ODWOŁANE?
Dni Wałbrzycha 2020: jakie gwiazdy zagrają, jakie będą zmiany?

DNI WAŁBRZYCHA 2019: MICHAŁ SZPAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - EDYTA GÓRNIAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - TAK SIĘ WSZYSCY BAWILI! (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2018: TAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY! (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2018: AGNIESZKA CHYLIŃSKA I GROMEE (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2017: OCEANA I DAWID KWIATKOWSKI (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2017: PERFECT ZAUROCZYŁ WSZYSTKICH [ZDJĘCIA]
DNI WAŁBRZYCHA 2017; JAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY [ZDJĘCIA]


Tekst i foto: Magdalena Sakowska
Zdjęcie archiwalne: JK