Wydawało się, że 2021 to kolejny już rok w dziejach miasta bez Dni Wałbrzycha. Niejeden wzdycha za tą popularną imprezą - okazało się jednak, że Wałbrzyski Ośrodek Kultury dzielnie walczy i jest pewna szansa! Poznajcie projekt Małych Dni Wałbrzycha 2021. Gdzie chcielibyście, żeby się one odbyły?


Dni Wałbrzycha, które kiedyś odbywały się na przełomie sierpnia i września, kilka lat temu przeniosły się do nowej lokalizacji, czyli na Starą Kopalnię i zmieniły termin na majowy w związku ze świętem miasta. Niestety, w tym roku, jak w ubiegłym, pandemia koronawirusa pokrzyżowała majowe plany. Ale być może nie wszystko stracone.

- Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli więcej powiedzieć o tym wydarzeniu, nad którym pracujemy. Oczywiście, chcielibyśmy zorganizować koncert dla mieszkańców Wałbrzycha. Być może w nowym, jeszcze nie odkrytym miejscu. Wszystko jednak zależy od obostrzeń, które być może za chwilę zostaną zmienione w związku ze zmienną sytuacją epidemiczną. Ale planujemy, myślimy nad takim dużym wydarzeniem. Bardzo lubimy pracę przy dniach miasta - mówi dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Jarosław Buzarewicz.

Zgodnie z obecnymi wytycznymi koncerty mogą być organizowane w plenerze pod następującymi warunkami: udostępnienia widzom lub słuchaczom nie więcej 75 proc. liczby miejsc, zachowania odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób. Do limitu 250 osób nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19, zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa. Wzmiankowany limit 75% dotyczy również powierzchni, na której impreza się odbywa.

Impreza miałaby się odbyć bliżej historycznego terminu Dni Wałbrzycha, jeszcze we wrześniu. Obecnie toczą się rozmowy z gwiazdami i jeśli wybrani wykonawcy zgodzą się na udział, a sytuacja epidemiczna się nie pogorszy, wszystko się odbędzie. Mamy nadzieję, że się uda i trzymamy kciuki. Informacja na ten temat ma być znana jeszcze w pierwszej połowie sierpnia, a zapowiadane jest nowe miejsce i nowa formuła imprezy.


Nasza kronika Dni Wałbrzycha:
DNI WAŁBRZYCHA 2020: CO Z NIMI, KTÓRE IMPREZY ODWOŁANE?
Dni Wałbrzycha 2020: jakie gwiazdy zagrają, jakie będą zmiany?

DNI WAŁBRZYCHA 2019: MICHAŁ SZPAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - EDYTA GÓRNIAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - TAK SIĘ WSZYSCY BAWILI! (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2018: TAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY! (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2018: AGNIESZKA CHYLIŃSKA I GROMEE (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2017: OCEANA I DAWID KWIATKOWSKI (FOTO)

DNI WAŁBRZYCHA 2017: PERFECT ZAUROCZYŁ WSZYSTKICH [ZDJĘCIA]
DNI WAŁBRZYCHA 2017; JAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY [ZDJĘCIA]Magdalena Sakowska, Elżbieta Węgrzyn
Foto ilustracyjne archiwalne: JK