Podczas tegorocznych Dni Wałbrzycha organizowanych przez Wałbrzyski Ośrodek Kultury zagrają aż cztery gwiazdy. Mamy pełną listę i program koncertów! Do tego jest zmiana, jeśli chodzi o termin imprezy.


Na początek dobra wiadomość dla tych, którzy nie mogą się już doczekać Dni Wałbrzycha - będą czekać na nie krócej. Miejskie świętowanie zostało w tym roku przesunięte o 2 tygodnie i zamiast tradycyjnie jak w ostatnich latach odbywać się w ostatni weekend maja, zostało wyznaczone na 15 i 16 maja.

- Zmiana terminu jest spowodowana zobowiązaniami artystów jeśli chodzi o ich udział w programach telewizyjnych i w ten akurat weekend udało nam się ich wszystkich zgrać, musieliśmy się dostosować przede wszystkim do ich wolnych terminów. Większość artystów z rynku polskiego już u nas była, staramy się, żeby co kilka lat nie powtarzały się nam nazwiska - mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Kontrakty już podpisane, zatem tylko jakieś zdarzenia losowe mogą spowodować, że któryś z wykonawców do nas nie dotrze. W piątek 15 maja wałbrzyszan bawić będzie najpierw duet DJ-ów tworzący muzykę klubową, trance i dance, czyli Kalwi i Remi, a następnie zespół z Olsztyna, wykonujący muzykę z pogranicza rocka, rapcore'u i hip-hopu - Afromental. Natomiast w sobotni wieczór 16 maja wystąpi najpierw Małgorzata Uściłowska czyli Lanberry, której debiut "Podpalimy świat" okazał się hitem radiostacji, a potem Feel, zespół pop z Katowic, laureat wielu nagród.

- Pozostałe grupy i wykonawcy będą wałbrzyscy, właśnie prowadzimy z nimi rozmowy, wiemy już, że w sobotę wystąpi laureat konkursu Wałbrzych Ma Talent Angelo Ciureja i tradycyjnie laureaci tegorocznej edycji konkursu. Zespół Pieśni i Tańca "Wałbrzych" będzie obecny, ale nie będzie występował, ze względu na przygotowania do swojego jubileuszu podczas Kopalni Folkloru - informuje dyrektor WOK-u.

Wałbrzyszanie i goście mogą też liczyć, jak zwykle, na strefę rozrywki z lunaparkiem i strefę cateringu, a podobnie jak w zeszłym roku, dodatkowe miejsca parkingowe pojawią się wzdłuż ulicy Wysockiego. Lokalizacja imprezy się nie zmienia - to plac eventowy Starej Kopalni.


A tak było w latach ubiegłych:
DNI WAŁBRZYCHA 2019: MICHAŁ SZPAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - EDYTA GÓRNIAK NA ZAKOŃCZENIE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2019 - TAK SIĘ WSZYSCY BAWILI! (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2018: TAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY! (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2018: AGNIESZKA CHYLIŃSKA I GROMEE (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2017: OCEANA I DAWID KWIATKOWSKI (FOTO)
DNI WAŁBRZYCHA 2017: PERFECT ZAUROCZYŁ WSZYSTKICH [ZDJĘCIA]
DNI WAŁBRZYCHA 2017; JAK SIĘ BAWIĄ MIESZKAŃCY [ZDJĘCIA]Magdalena Sakowska
Foto archiwalne: JK