Kiedy wypadają święta i długie weekendy w 2021 roku?

Styczeń: Żeby odpoczywać od piątku 1 stycznia do środy 6 stycznia włącznie, czyli przez sześć dni, musimy wziąć urlop w poniedziałek i w wtorek. W piątek przypada Nowy Rok i uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, a 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego.

Kwiecień: W 2021 roku Wielkanoc obchodzimy w kwietniu. Długi weekend przypada na okres od Wielkiej Soboty do Poniedziałku Wielkanocnego, czyli od 3 do 5 kwietnia.

Maj: Majówkę rozpoczniemy od Święta Pracy w sobotę 1 maja, a w poniedziałek 3 maja będziemy świętować uchwalenie Konstytucji 3 Maja - to dzień ustawowo wolny od pracy. Co więcej, za święto przypadające w sobotę należy się nam dodatkowy dzień wolny.

Czerwiec: Boże Ciało wypada w 2021 roku 3 czerwca. Biorąc urlop w piątek, możemy cieszyć się długim weekendem obejmującym cztery dni wolnego. Możemy też wziąć wolne w poniedziałek, wtorek, środę i piątek, co da nam cały tydzień odpoczynku.

Sierpień: W przyszłym roku 15 sierpnia, kiedy obchodzimy Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny przypada w niedzielę.

Listopad: Wszystkich Świętych w 2021 roku wypada w poniedziałek, więc przedłuży nam weekend o jeden dzień. Z kolei Święto Niepodległości (11 listopada) wypada w czwartek. Mamy zatem możliwość wziąć wolne w piątek i zorganizować sobie długi weekend.

Grudzień: Boże Narodzenie w 2021 roku będziemy świętować w sobotę i niedzielę, więc nie będzie długiego weekendu, ale przypadnie nam do wykorzystania dodatkowy dzień wolny.
PAP