16 kwietnia 2019 r. o godz. 24:00 upłynął termin zgłaszania list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego. Kto czeka na głosy mieszkańców Wałbrzycha w majowych wyborach? Sprawdziliśmy.
| Źródło: PKW
Wybory 2019 Wałbrzych: Kandydaci do Parlamentu Europejskiego [LISTA]
26 maja 1019 w godzinach 7 - 21 będziemy wybierać przedstawicieli do Parlamentu Europejskiego. Na kogo będziemy mogli oddać swój głos?
Na listach komitetów pojawiło się również pięciu mieszkańców Wałbrzycha, a także jedna mieszkanka Głuszycy.
Nr listy | Numer na liście | Nazwisko i imiona | Wiek | Zawód | Miejscowość zamieszkania | Komitet |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | OCHOJSKA-OKOŃSKA Janina Maria | 64 | pracownik humanitarny | Kraków | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
2 | DUDA Jarosław | 54 | senator | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
3 | SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena | 62 | adwokat | Warszawa | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
4 | BUŁA Andrzej | 53 | urzędnik samorządowy | Kluczbork | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
5 | ROKICKA Julia Agata | 28 | politolog | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
6 | MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna | 59 | ekonomista | Wałbrzych | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
7 | KOZAKIEWICZ Władysław | 65 | nauczyciel | Leszno | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
8 | STĘPIEŃ Elżbieta Krystyna | 40 | ekonomista | Kunice | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
9 | PROROK Genowefa Katarzyna | 59 | urzędnik samorządowy | Brzeg | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
10 | MIESZKOWSKI Krzysztof | 62 | poseł zawodowy | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI | |
1 | IWASZKIEWICZ Robert Jarosław | 56 | inżynier budownictwa | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
2 | ŻUREK Piotr Grzegorz | 46 | kierowca | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
3 | POPLICHA Dagmara Ewa | 32 | lekarz medycyny | Opole | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
4 | SZKARUPSKI Daniel | 28 | pracownik obsługi klienta | Opole | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
5 | CZERNIAK Hubert Stanisław | 58 | lekarz medycyny | Petrykozy | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
6 | GIELERT Katarzyna Zofia | 40 | architekt | Jelenia Góra | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
7 | JARMUŁOWICZ Lidia Maria | 59 | prawnik | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
8 | BIELECKA Halszka Beata | 33 | filolog rosyjski | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
9 | DASZYŃSKA-HERCUŃ Anna Maria | 42 | nauczyciel | Dzierżoniów | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
10 | KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard | 76 | publicysta | Otwock | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY | |
1 | ŚCIGAJ Agnieszka | 43 | socjolog | Kolbark | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
2 | GRABOWSKI Paweł | 32 | radca prawny | Brzeg | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
3 | MAZUR Aneta | 44 | prawnik | Zgorzelec | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
4 | KUBALA Marek Zdzisław | 56 | przedsiębiorca | Wałbrzych | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
5 | LICZNAR Katarzyna Anna | 26 | specjalista ds. jakości | Prudnik | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
6 | CHARYTONIUK Gracjan | 40 | ekonomista | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
7 | OLSZEWSKA Małgorzata | 54 | nauczyciel języka angielskiego | Wysoka | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
8 | JAGIEŁŁO Wojciech Jan | 30 | pracownik samorządowy | Opole | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
9 | ZYCH Anna | 41 | ekonomista | Wałbrzych | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
10 | KRÓLAK Marcin Stanisław | 46 | górnik | Lubin | KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15 | |
1 | ZAWISZA Marcelina Monika | 29 | specjalista polityki społecznej | Katowice | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
2 | PRZYSTAJKO Jerzy | 34 | aptekarz | Opole | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
3 | PIWCEWICZ Jolanta Anna | 67 | specjalista administracji publicznej | Miłków | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
4 | BROWARNY Wojciech Jan | 48 | nauczyciel akademicki-nauki humanistyczne | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
5 | JAROŃSKA Kamila Maria | 32 | filolog języka nowożytnego | Opole | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
6 | MAKÓWKA Jacek Edward | 51 | doradca klienta | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
7 | STABROWSKA Anna Ewa | 42 | kulturoznawca | Wałbrzych | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
8 | DROST Andrzej Oswald | 37 | sprzedawca | Prudnik | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
9 | BURAKOWSKA Krystyna Anna | 56 | nauczyciel przedszkola | Legnica | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
10 | CHUDY Filip | 26 | nauczyciel akademicki-nauki matematyczne | Wrocław | KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA RAZEM - PARTIA RAZEM, UNIA PRACY, RSS | |
1 | ZALEWSKA Anna Elżbieta | 53 | parlamentarzysta | Świebodzice | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
2 | KEMPA Beata Agnieszka | 53 | parlamentarzysta | Syców | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
3 | KŁOSOWSKI Sławomir | 55 | nauczyciel | Opole | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
4 | KISIELEWICZ Andrzej Marian | 65 | nauczyciel akademicki-nauki matematyczne | Wrocław | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
5 | SZWED Aleksander Jakub | 36 | parlamentarzysta | Radków | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
6 | ŚLUSARZ Rafał Józef | 57 | lekarz | Gryfów Śląski | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
7 | CZOCHARA Katarzyna Beata | 49 | filolog germański | Moszczanka | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
8 | BACZYŃSKI Jacek Marcin | 34 | przedstawiciel władzy samorządowej | Legnica | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
9 | ŻOŁNIERUK Beata Izabela | 49 | przedsiębiorca | Głuszyca Górna | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
10 | STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka | 45 | pedagog | Wrocław | KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ | |
1 | ŚMISZEK Krzysztof Jan | 39 | prawnik | Warszawa | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
2 | LUBINIECKA-RÓŻYŁO Katarzyna Elżbieta | 52 | dziennikarka | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
3 | CHOJNOWSKI Szymon Piotr | 35 | samorządowiec | Świdnica | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
4 | MIGOCZ Izabela Monika | 47 | manager instytucji kultury | Kędzierzyn-Koźle | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
5 | SYSKA Michał Jan | 39 | prawnik | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
6 | LEMPART Marta Mirosława | 39 | prawniczka | Wrocław | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
7 | PILC Jarosław Stanisław | 37 | politolog | Opole | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
8 | ODROWSKA Katarzyna | 39 | kolejarka | Legnica | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
9 | ZATKA Natalia Iwona | 32 | filolog polski | Jelenia Góra | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA | |
10 | KOTARBA Mariusz | 44 | wykładowca akademicki | Wałbrzych | KOMITET WYBORCZY WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA |
oprac. fot. ELW
Napisz komentarz
Komentujesz jako: Gość Facebook Zaloguj