Jeszcze przed wakacjami w urzędach paszportowych województwa mają się pojawić nowe rozwiązania pod hasłem "Kolejkowicz".


Wojewoda dolnośląski informuje, że wyłoniono wykonawcę i podpisano umowę na „Dostawę, instalację, konfigurację i uruchomienie systemu kolejkowego na potrzeby Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu”. Nowy system zacznie funkcjonować we Wrocławiu od początku kwietnia, a w delegaturach Urzędu w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu od 16 kwietnia.

Nowy system kolejkowy dla Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego zakłada następujące udogodnienia dla klientów paszportowych i cudzoziemców:

- system kolejkowy będzie obejmował budynek Urzędu we Wrocławiu oraz delegatury w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu (obecnie delegatury nie mają „kolejkowicza”),

- system będzie umożliwiał rezerwację wizyt przez internet we wszystkich 4 punktach obsługi klienta,

- system będzie informował o aktualnym stanie kolejki (to obejmie wszystkie 4 lokalizacje urzędu),

- system będzie informował  klientów urzędu i delegatur za pomocą wiadomości SMS o zbliżającym się terminie wizyty (np. pół godziny lub 15 minut przed wywołaniem numerka).

Przypominamy, że jeśli komuś skończył się paszport to powoli trzeba pomyśleć o jego wymianie, żeby zdążyć przed letnimi wyjazdami. Od 1 czerwca 2017 r. każdy, kto złożył wniosek o wydanie paszportu może zostać powiadomiony SMS-em lub e-mailem o gotowości swojego paszportu do odbioru. Usługa jest bezpłatna, tylko trzeba ją zamówić.

Opr. MS
Foto: ilustracyjne