W kwietniu Gazeta Wyborcza ogłosiła konkurs na najciekawsze zdjęcie polskiej przyrody, 13 czerwca poznaliśmy wyniki rywalizacji. Wśród pięciu najlepszych zdjęć znalazła się fotografia Krzysztofa Żarkowskiego z Jedliny-Zdroju. Pasjonat fotografujący przyrodę i propagujący wiedzę o ptakach pojedzie na plener do Szwajcarii.

Pięciu zwycięzców, których fotografie doceniło jury konkursowe we wrześniu wybierze się na wyprawę do górskiego regionu Berneński Oberland w Szwajcarii. W tej piątce znalazł się Krzysztof Żarkowski - piewca piękna przyrody okolic Wałbrzycha. Jury wyróżniło jego zdjęcie stada muflonów na śniegu, które powstało w pierwszych dniach stycznia.

- Na ten konkurs wysłałem trzy zdjęcia, poza czarno-białą fotografią muflonów wybrałem również zdjęcie ciekawego i sympatycznego liska oraz muflony w pejzażu z Chełmcem w tle. Zdjęcia wysłałem w ostatni dzień zgłoszeń do konkursu i nie miałem nawet potwierdzenia, że doszły do organizatorów na czas - wspomina Krzysztof Żarkowski. Fotograf docenia to wyróżnienie nadane przez ogólnopolski tytuł, w końcu warto być w najlepszej piątce kraju, to miły akcent świadczący o tym, że jego praca jest dostrzegana nie tylko w regionie, branży i wśród pasjonatów fotografii przyrodniczej.

Poza wrześniowym wypadem w piękne plenery wałbrzyszanin będzie miał szansę na wymianę doświadczeń. - To będzie miły akcent w życiu, przygoda i ciekawa wyprawa dla uhonorowanych współfinansowana przez ambasadę Szwajcarii. Będę też miał przyjemność poznać innych wyróżnionych - zaznacza Żarkowski.
Co ważne, odznaczenie zdjęcia z muflonami promuje nasz region. - Nie przypominam sobie, by wcześniej w konkursach muflony zwyciężyły, jest to zatem nobilitacja dla gatunku osadzonego w Sudetach historycznie i związanego z Wałbrzychem - dodaje mieszkaniec Jedliny.Inne laury fotografów z regionu
Norbert Wawrzyniak - Akty wałbrzyszanina docenił Londyn [ZOBACZ ZDJĘCIA]
Waldemar Łomża - Wałbrzyszanin wyróżniony w konkursie Canona

Akcje i wydarzenia z udziałem KRZYSZTOFA ŻARKOWSKIEGO


Elżbieta Węgrzyn